Problemy z kompem

Witam mam pewien problem restartuje mi sie komputer i pojawia sie taka informacja Reboot and select proper. Boot device or Inssert Boot Media in selected Boot device. Press any key when redy, czy mogłby mi ktos pomoc i wyjasnic co sie moze dziac??

Sprawdź kable, którymi podłączasz dysk twardy. Wejdź do biosu i załaduj ustawienia zoptymalizowane. Zobacz, czy dysk twardy jest widoczny w biosie.

A to jest to?? komupter mi sie restartuje raz dziennie przy pierwszym uruchomieniu posiedze z 2 godzinki i sie restartuje i pojawia sie ten komunikat zanim go uruchomie to trwa 10 minut i jest okej juz

A to nie dobrze. Daj z programu HD Tune podane informacje SMART dysku twardego (zakładka Health). Posiadasz może inną taśmę sygnałową do dysku twardego? Jak tak, to ją wymień.

Jaki Masz zasilacz: moc+marka?

Podaj napięcia z biosu (okno PC Health Status).

a jest jakis program do sprawdzania kompa słuchaj pojawia sie tez mi komunikat plik ntld jest uszkodzony

Wszystko to dotyczy dysku twardego. Daj więc ten odczyt z danych SMART.

Komputer nie widzi dysku twardego albo ma z nim problem, więc przy starcie nie może załadować pliku ntldr, od którego rozpoczyna się start systemu.

Sprawdzi zwrotki u mojego kumpla był podobny problem i musiał dać płytę do naprawy koszt ok100zł

Co mam ci dokładnie podac??

Daj zrzut ekranu z zakładki Health.

ja nie moge tego skopiowac musze przepisywac *

U góry Masz ikonkę Copy Information to Clipboard.

zapisałam to ale jak ci to wysłac??

Ja wam mówię, że to płyta główna nawet reinstalacja nie pomoże

Wklej to na forum (przyciski Ctrl+V), albo na jakiś serwis typu wklej.org, a tu daj link.

A nie sądzisz, że warto sprawdzić inne możliwości?

Cytrynka2008 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Przypominam także, że pomagamy sobie na forum, nie na kanałach prywatnych.

Zbędne posty /dev/null