Problemy z kompem

(Edytkakorycka) #1

Witam mam pewien problem restartuje mi sie komputer i pojawia sie taka informacja Reboot and select proper. Boot device or Inssert Boot Media in selected Boot device. Press any key when redy, czy mogłby mi ktos pomoc i wyjasnic co sie moze dziac??

(Cosik Ktosik) #2

Sprawdź kable, którymi podłączasz dysk twardy. Wejdź do biosu i załaduj ustawienia zoptymalizowane. Zobacz, czy dysk twardy jest widoczny w biosie.

(Edytkakorycka) #3

A to jest to?? komupter mi sie restartuje raz dziennie przy pierwszym uruchomieniu posiedze z 2 godzinki i sie restartuje i pojawia sie ten komunikat zanim go uruchomie to trwa 10 minut i jest okej juz

(Cosik Ktosik) #4

A to nie dobrze. Daj z programu HD Tune podane informacje SMART dysku twardego (zakładka Health). Posiadasz może inną taśmę sygnałową do dysku twardego? Jak tak, to ją wymień.

Jaki Masz zasilacz: moc+marka?

Podaj napięcia z biosu (okno PC Health Status).

(Edytkakorycka) #5

a jest jakis program do sprawdzania kompa słuchaj pojawia sie tez mi komunikat plik ntld jest uszkodzony

(Cosik Ktosik) #6

Wszystko to dotyczy dysku twardego. Daj więc ten odczyt z danych SMART.

Komputer nie widzi dysku twardego albo ma z nim problem, więc przy starcie nie może załadować pliku ntldr, od którego rozpoczyna się start systemu.

(In2dex) #7

Sprawdzi zwrotki u mojego kumpla był podobny problem i musiał dać płytę do naprawy koszt ok100zł

(Edytkakorycka) #8

Co mam ci dokładnie podac??

(Cosik Ktosik) #9

Daj zrzut ekranu z zakładki Health.

(Edytkakorycka) #10

ja nie moge tego skopiowac musze przepisywac *

(Cosik Ktosik) #11

U góry Masz ikonkę Copy Information to Clipboard.

(Edytkakorycka) #12

zapisałam to ale jak ci to wysłac??

(In2dex) #13

Ja wam mówię, że to płyta główna nawet reinstalacja nie pomoże

(Cosik Ktosik) #14

Wklej to na forum (przyciski Ctrl+V), albo na jakiś serwis typu wklej.org, a tu daj link.

A nie sądzisz, że warto sprawdzić inne możliwości?

(Kaka') #15

Cytrynka2008 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Przypominam także, że pomagamy sobie na forum, nie na kanałach prywatnych.

Zbędne posty /dev/null