Problemy z komputerem. Czy to wina zasilacza?

Witam

Oto zakupione nowe części:

Procesor C2D E4400

Płyta Główna Abit Ip35E

Grafika GF8600 GT Sonic+

Pamięć Corsair 2X 1GB 675 MHz

Ze starych pozostały:

Zasilacz Fortron 350 WAT

Dysk SATA II 200 GB WD

Pozostałe części mało istotne i działają bez problemu.

Początkowo myślałem że to dysk nie domaga, ale zero bad sectorów i wirusów, dysk ma około 1 roku, poza tym pod stara konfiguracją działał idelanie.

Już kiedyś na forum przed zakupem części ktoś mówił że zasilacz jest za słaby. I dlatego jego winie no i nie wiem może RAM

Oto moje objawy:

  • Zdarza się, że podczas uruchamiania kompa po przejściu biosu, mam czarny ekran i nic muszę restarować kompa (problem pojawia się pod Vista i XP SP2)

  • indeks wydajności wynosi 1.0 (instalowałem starsze stery do grafiki i najnowsze i bez zmian), kiedyś zainstalowałem jekieś bety i indeks wskazywał 5.0 chyba, ale były6 czarne ekrany, a Vista nie działa stabilnie

-zostawiłem kompa na noc włączonego i nad ranem widze czarny ekran z napisem Disk Boot Faliure, restart kompa i dziła dalej (gdzieś czytałem ze nie stabilne napięcie mogło to spowodować)

  • podczas słuchania muzyki na winampie pojawia się niebieski ekran zupełnie bez powodu

Najgorsze jest to że w grach nawet wymagających np Airborne wszytko śmiga na maksa to więc co mam obwiniać.

Oto mój zasilacz

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … 5d27571bf2

Dodano 22-11-2007 00:08:58:

Wybrałem coś takiego Corsair CMPSU-450VXEU - 450W

Jeśli naturalnie to wina zasilacza.

Robiłem test dysku twardego (zero bad sectorów) oraz test pamięci (co prawda nie cały bo za długo, test doszedł do 21 etapu) zero błędów, testowałem programem Windows Memory Diagnostic.

Proszę o pomoc.

zasilacz może powodować wyżej wymienione objawy, wymień również taśmy sata/ide oraz podłącz pod inne kontrolery. co do indeksu w Viście to pobierz najnowsze sterowniki ze strony nvidia.

Wszystkie tasmy są nowe także raczej dobre, a wspomniany zasilacz Corsair będzie dobry, zalezy mi żeby był stabilny i cichy

nic nie szkodzi by zmienić te kable oraz kontrolery. corsair może być jaki masz budżet na zasilacz ??

U mnie też pojawił sie podobny problem tzn. czarny ekran przy starcie (i pod XP SP2 i pod Mandrivą). Wymieniłem zasilacz i od tego czasu nie mam żadnych problemów :smiley:

Co do kabli to raczej są dobre bo kompa zmieniłem 1 miesiąc temu. Zmieniałem na inny kable os SATA i nadal były problemy.

Budzet raczej mam ograniczony max 230 zł.

Złączono Posta : 22.11.2007 (Czw) 12:17

Tu mnie pocieszyłeś bo czasem mi ręce opadają. Tez mi się wydaje że to zasilacz. Bo dysk na bank dobry stestuje innym programem RAm i ciągle zero błędów. Przez te problemy ciągle robię formata.

bierz Amacroxa ax450-pnf, lub 400W FREIERDE - ten pierwszy jest tańszy od corsaira acz i ten jest dobry.

Może być coś z repertuaru komputronika bo przez net wole nie zamawiać.

Ewentulanie ten corsair może być, cena do przezycia, a opinie dobre.

Testowałem tak samo i ram i dyski i też nie było błędów. Więc wydaje mi się że to zasilacz…

poszukaj na allegro -> ogranicz lokalizację do swojego miasta -> wybierz z odbiorem osobistym w większości przypadków są to sklepy a cena jest konkurencyjna nawet jeśli nie są to i tak się opłaca ze względu na mniejszą marżę.

To chyba ten: http://allegro.pl/item266929040_zasilac … w_wwa.html

To w takim razie zamawiac go??

tak, wystarczy.

Poczytajcie: http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t110655.html

Tutaj chwalą Anteca EarthWatts 380W Curtiss podobno twierdzi, że Amacrox jest gorszy. Problem w tym, że na allegro nie ma Anteca akurat tego modelu.

spójrz na parametry, oczywiście to dobry zasilacza ale ma słabszą linię +12V !!

Dobra zamawiam Amacroxa. A tak na marginesie za ile mogę sprzedać mojego Fortrona 350 wat widocznego na zdjęciu na forum. Oczywieście zasilacz sprawny na starszych konfiguracjach?

nie jest za wiele wart, zostaw sobie jako awaryjny lub oddaj komuś - kto ma codegena,feela,mustanga :wink: zrobisz dobry użytek ??

Witam

Mam już podłączonego Amacroxa ax450-pnf i jak na razie zero problemów, przykładowo pod Fortronem 350W w czasie tworzenia DVD w Unlead DVD Factory pod Xp komp się zawieszał w sumie ciągle coś się psuło, a pod nowym zasilaczem poszło gładko :slight_smile:

Mam pytanie czy w związku ze zmianą zasilacza z Fortrona 350 W na Amacroxa ax450-pnf 400W mój komputer będzie pobierał więcej energi czy mniej?

Będzie pobierał tyle samo energii co Fortron 350 W.

http://zenfist.pl/pelen.php?id=24