Problemy z koncentratorem UH-154


(Rzadlo) #1

Witam

Zakupiłem koncentrator UH-154 do laptopa. Ładne i małe cacko, ale niestety nie mogę z niego korzystać. Na laptopie mam WIN 98SE. Na opakowaniu koncentratora napisane jest, że pracuje z win 98 se bez użycia dodatkowych sterowników. Do koncentratora nie było dołączonej żadnej płytki ze sterownikami. Win 98 se wykrywa go jako nowe urządzenie i żąda ode mnie sterowników, których nie ma na płycie win98se. Sprzedawca w sklepie nie był w stanie dać odpowiedzi dlaczego tak się dzieje. Co z tym fantem zrobić?

Proszę o pomoc

Serdecznie pozdrawiam

Ryszard


(JNJN) #2

Może masz system zainstalowany WIN98 - pierwsza wersja z 1998 roku.

Z reguły wszystkie urządzenia USB potrzebują dodatkowych sterów do poprawnej pracy w systemach WIN98/SE.

Wrzuć urządzenie do gogli i poczytaj.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Sprawdź na innym kompie z systemem WIN98SE.


(Rzadlo) #3

Sprawdzałem także na dwóch kompach stacjonarnych, z tym samym systemem (win 98 se). Efekt jest taki sam.Ryszard


(JNJN) #4

To wychodzi że potrzebne są do niego stery pod WIN98/SE lub urządzenie jest uszkodzone lub ma problem pod systemem WIN98/SE.

Sprawdź go na XP tam nie potrzeba dodatkowych sterów.

Informacja o nim są takie że nie pisze nic konkretnie,ale wychodzi że stery są potrzebne(choć pewności nie ma) - jeśli to ten.

http://www.vpi.com.tw/front/bin/ptdetai ... &Rcg=18385

Strona producenta

http://www.aten.ch/products/datacom/b_index.php

Producent nie daje sterów i wynika z instrukcji że powinien działać na sterach systemowych - tak więc nie wiem,szukaj w sieci i sprawdź wszystko.


(Rzadlo) #5

To nie jest model przedstawiony na zdjęciach na stronach, do których są podane odsyłacze. Dokładnie można ten koncentrator zobaczyć na stronach sklepów komputerowych. Firma, które go produkuje nazywa się Welland (pod taką nazwą można znaleźć ten koncentrator w sklepach komputerowych).

Serdecznie pozdrawiam

Ryszard