Problemy z laptopem - sam się wyłącza

Witam, od pewnego czasu komputer zacinał mi się, np podczas ogladania na yt itp wtedy głos “drżał” i trza było zresetować lapka ale przymknąłem na to oko bo zdażało się to dość rzadko lecz teraz jak gram np w Crisisa 2 lub Coda Black Ops to komputer sam sie wyłącza, nagle gasnie, nie wiem o co chodzi. Kiedys jak kasowalem jakas gre przez przypadek usunalem sterownik nie pamietam nazwy ale moze o to chodzi? nawet wyskakuje mi komunikat ze sterowniki coś tam zostały zablokowane, jak mi wyskoczy do zrobie zrzut ekranu ale mniejsza, czy to moze byc wina procesora? slabego chlodzenia? komputer jest dosc cieply bo duzo siedze na internecie, mam pod laptopem wiatrak ale mysle ze on gowno daje.

Dane techniczne Toshiba Satellite A660-11M

Najważniejsze cechy

Przekątna ekranu: 16,1 cala

Procesor: Intel Core i7-720QM

Częstotliwość procesora: 1,66 GHz

Pamięć RAM: 4096 MB

Dysk twardy: 500 GB

Karta graficzna: nVidia GeForce GT330M

System operacyjny: Windows 7 Home Premium

Podstawowe informacje

Producent Toshiba

Gwarancja 24 m-ce

Parametry techniczne

Przekątna ekranu 16,1 cala

Typ matrycy WXGA

Matryca (powłoka) Błyszcząca

Maksymalna rozdzielczość 1366 x 768

Procesor (producent) Intel

Procesor Intel Core i7-720QM

Częstotliwość procesora 1,66 GHz

Procesor (pamięć cache) 6 MB

to moj laptop, w sklepie jak go kupywalem bralem specjalnie lapa do gier, bo pamietam ze ten laptop w momencie kupna byl wart prawie 4tys. zł ,facet mowil ze powinny chodzic na nim najnowsze gry ale nie wiem. Prosze o odpowiedz, czy to wina procesora? karty graf.? chlodzenia? jesli temat nie pasuje do dzialu to prosze przeniesc i przepraszam za bledy, szybko pisalem :stuck_out_tongue_winking_eye:

grzeje się :stuck_out_tongue: proponuje przeczyścić

Sprawdź temperatury.

laptop byl kupowany na mikolajki, wiec az tak zabrudzony nie jest, jak sprawdzic temperature?

dodam ze kiedys jak gralem w sw : the force… to moglem tak caly dzien a teraz po 30m gry sie wylacza :frowning: :cry:

Temperatury możesz sprawdzić programem SpeedFan. A z tym wyłaczniem może być różnie. Mój nowy Samsung miał coś podobnego. Albo się wyłączał, albo zawieszał, a czasami sam resetował. Zrobiłem test pamięci i okazało się, że pamięć padła (po dwóch tygodniach użytkowania) :shock: A po miesiącu użytkowania zaczęły się ciągłe zawieszenia. Zrobiłem test dysku twardego a tam lawina bad sektorów (dysk Hitachi w latptopie Samsunga :o , a Samsung też produkuje, tzn produkował dyski twarde). Krótko: laptop niewypał.

Możesz sprawdzić Everestem.

on ma 5 letnia gwarancje, wiec mam go im dac czy co?

Zadzwoń do serwisu a wszystkiego się dowiesz.

własnie grałem w crisisa, nawet nie moge dojsc do jakiegos savea bo sie wylacza komp… nie wiem o co tu chodzi ;(

Dodane 12.05.2011 (Cz) 13:41

mam jeszcze jedno pytanie, jakbym kupil do niego jakis bardzo dobry wiatrak, tak aby komputer byl caly czas chlodzony, problem nie wystepowalby? teraz gralem w crisisa2 i doszedlem do save, pozniej sie wylaczyl bo komputer byl nie uzywany przez noc - nie byl cieply, wiec mysle ze to jest wlasnie problemem.

2 moje pytanie- moze mam cos pogrzebac w ustawieniach? ustawic komputer aby pracowal na minimalnych obrotach? i wlasnie jak to sie robi, o ile jest taka opcja