Problemy z małą siecią domową - połączenie lokalne

(Ebaycom) #1

Od tygodnia mam problem z połączeniem lokalnym. Co 1 godz net staje w miejscu i otrzymuje komunikat ( Ograniczenie lub brak łączności ), po tym muszę czekać nie wiadomo ile , żeby net znów zaczął działać, nie mam na to żadnego wpływu! -(dziwne). Od wczoraj net na KOMP2 w ogóle przestał działać a komunikat jest nadal ten sam.

* Internet Aster - Pakiet Twój Dom: 4mb dzień / 8mb noc

Połączenie: 2 x karty sieciowe, kabel rj45, modem aster i połączenia sieciowe wykonane zgodnie z ( http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... Windows+XP).

PROSZĘ O POMOC W TEJ SPRAWIE :-).

Pozdrawiam.

(Trytonit) #2

Komunikat "Ograniczenie lub brak łączności" najczęściej pojawia się np gdy komputer nie otrzymał bramy domyślnej (lub adresu) z serwera DHCP (Routera).

Dla testów spróbuj wpisać "z ręki" adres IP, Maskę i Brame. Jeżeli masz adresacje 192.168.1.xxx to nadaj PCtowi adres IP 192.168.1.xxx maska: 255.255.255.0 brama: 192.168.1.1 dns: 192.168.1.1

Na kompie na którym masz problem możesz też zapuścić pinga na adres prywatny routera: ping 192.168.1.1 -t

I zobaczyć co się dzieje. Przyczyną takich objawów może też być niestarannie wykonane okablowanie, ale piszesz że to na dwóch kompach więc to raczej nie jest to.

(Kpc21) #3

Kolega ma instalację "bezrouterową", za router służy jeden z komputerów.

Czy problem występuje tylko na komputerze - kliencie, czy także na udostępniającym połączenie ?

(Ebaycom) #4

Problem występuje tylko na komputerze tzw. kliencie.

To co w takiej sytuacji mam zrobić ?

(Kpc21) #5

Wpisz na stałe adres IP w kliencie - taki sam jak brama domyślna, ale z ostatnią cyfrą o 1 większą. Czyli np. jeśli brama domyślna jest 192.168.1.1, daj 192.168.1.2.

Sprawdź je.

(Ebaycom) #6

Wpisałem tak jak napisałeś i od razu internet przestał działać na tym kompie :-/. Może wpisać jeszcze adres DNS ?. Czy to nie ma znaczenia ?

(Kpc21) #7

A wpisz zamiast adresu strony internetowej adres: 72.14.221.104. Jeśli wyskoczą Google, znaczy to że wystarczy wpisać DNS-y do właściwości połączenia.

(bachus) #8

linia poleceń i pokazanie:

ipconfig /all

-- Dodane 25.07.2009 (So) 13:51 --

No to właśnie problem występuje, gdy nie otrzymał klient bramy domyślnej od routera - nie ma znaczenia, czy jest to mała czarna skrzynka na szafce w przedpokoju, czy desktop - pełni dość podobną funkcję :slight_smile:

-- Dodane 25.07.2009 (So) 13:56 --

A swoją drogą - próbowałeś poruszać kablami przy k. sieciowej? Może są wtyczki połamane, albo sam kabel np. drzwiami połamałeś :wink: Inna sprawa - nie ma w tym kablu żadnych wynalazków, typu łączenie dwóch skrętek itd. ?