Problemy z miejscem na dysku

mam problem z miejscem na dysku twardym chodzi o to ze ciagle brakuje mi miejsca na partycji C z windowsem partycja ta ma 2.5 GB pojemnosci, kiedy zaznaczam wszystkie pliki i foldery znajdujace sie na niej i biore wlasciwosci to wtedy wyswietla mi sie ze zajmuja one 2GB na dysku natomiast mam 50MB wolnego miejsca. Co stalo sie z reszta 0.5 GB? ten problem wystepuje na innych dyskach ale sa one wieksze i ich przepelnienie nie spowalnia mi komputera wiec nie jest to tak dokuczliwe. Na dodatek kiedy usune z dysku jakis plik zajmujacy np 2GB to nie zwalnia mi sie odrazu miejsce dzieje sie to dopiero po jakims czasie (tydzien czasami dwa) czemu sie tak dzieje? co moge na to poradzic? prosze o pomoc

Po pierwsze nie uwzględniłęs plików ukrytych, po drugie masz wlączone przywracanie systemu , które zajmuje miejsce na kazdej partycji.

jak wiec wylaczyc przywracanie systemu? i co zrobic zebym odrazu mial miejsce po wyrzuconych plikach?

Przywracanie systemu wyłączasz :

Mój Komputer-PPM-Właściowsci-Przywracanie systemu- (Zaznaczasz) Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach.

Pliki które usuwasz trafiają do kosza, po opróznieniu kosza zwalnia się miejsce zajmowane przez nie.

zrobilem tak jak mowiles i sie okazalo ze przywracanie systemu mialem caly czas wylaczone. mam rowniez wylaczone przenoszenie plikow do kosza wiec to napewno nie to. co teraz?

Ale tak, nawet jaki pliki są przeniesione do kosza, to dalej są w nim, więc dopiero opróznienie kosza zwalnia miejsce na dysku.

mam zainstalowanego nortona anti vira wiec zamiast kosza mialem norton protected recycle bin otwarlem go i usunalem pliki i faktycznie pomoglo teraz zwolnilo mi sie wiecej miejsca dziekuje ci bardzo za pomoc

A co to jest Kosh; reshta itd.

Może pisz poprawnie .

Proszę poprawić błędy.

Co do tematu to 2,5 GB to za mało na partycje Win XP.

A to miejsce to nie przypadkiem plik wymiany temp itp.

lazikar ma racje, za malo miejsca dla Windows XP. Poza tym warto miec wlaczone Przywracanie Systemu (mozna zmniejszyc rozmiar)

a jak już jest tak źle to można wejśc mój komputer, prawym przyciskiem myszy właściwiości oczyszczanie dysku i zawsze można zwiększyć wolne miejsce. Polecam również program odkrzacz do pobrania tu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=1188 to jednak nie daje zbyt wielkiego efektu, ale zawsze coś :wink:

Jeżeli jesteś nadal nie zadowolony to możesz wybrać antywira który nie zajmuje dużo miejsca np. NOD32.

Czy ja wiem czy zamało, jak kolega ma tam tylko system bez programów i zostaje mu jescze 500 mb to wcale nie jest za mało.

Chyba taką mozliwośc ma jak ściagą AV z sieci , pirackie, bo po co kupować nowego AV jezeli sie ma juz innego :roll:

poczytaj :

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=68892 - '‘Kolejne MB może nam przynieść’'

A jak nie ma???

Na to pytanie nie mam jak odpowiedzieć :slight_smile:

Ale wszytsko zalezy od uzytkownika jak ma rozplanowane wszytsko, zrobił sie mały OT :slight_smile: