Problemy z nagrywarką LiteOn LH-18A1H-483C

Mam problem z nagrywarką a dokładniej rzecz biorąc mam kilka pytań odnośnie jej działania.

  1. Dlaczego gdy wrzucę na płytę Plantinum 4.7 4.5 giga danych i użyje overburningu, to na końcu wyskakuje mi błąd i płyta nie nadaje się już do użycia? Próbowałem zmniejszyć ilość danych do 4.2GB a program pokazywał mi, że jest zapełnione już prawie 4.5 GB co było kłamstwem, bo po nagraniu płyty Windows pokazywał, że faktycznie jest tam 4.2 GB stuffu. Co jest?

  2. Dlaczego pomimo używania nośników 16-krotnych prędkość nagrywania wynosi tylko 2-3x? Prędkość odczytu danych także mieści się w tych żałosnych granicach. Czy coś jest zrębane z moim kompem czy to może wina nagrywary?

  3. I najważniejsze. Chciałem dziś po raz pierwszy nagrać sobie na DVDR Platinum 16x parę odcinków serialu. Wrzuciłem 4.4GB danych, na końcu wyskoczyło info, że płyta dobrze nagrana. Zanoszę kumplowi, żeby sobie skopiował a tu błąd CRC. Nic, nagrywam drugi raz. Błąd! Nagrywam na DVDRW - chodzi, jak złoto. Nagrywam na Philipsa - też spoko chodzi. Jak myślicie - czy to napęd jest uszkodzony czy możliwe, że cały zakupiony przez mnie cake Platinium jest do niczego? No i standardowo wszystkie płyty nagrywały się z prędkościami 2 lub 3x.

Co jest z tą nagrywarką kurde?

Nagrywarka dobrze podpięta? Dobrze zworki ustawione?

Co do prędkości nagrywania to pomaga włączone DMA w menedżerze urządzeń. No i oczywiście najnowszy bios.