Problemy z nagrywarką? (Nero)?

Laptop HP

AMD ATHLON XP 2200+

1,79 Ghz

Nagrywarka HL-DT-ST RW/DVD GCC 4241N (chyba - nie wiem dokładnie gdzie tego szukać)

Program do nagrywania Nero 6.6.0.1

Problem jest kiedy nagrywam długie pliki wymagające zamknięcia płyty , kiedy nagrywam krótsze pliki problemu nie zauważyłem. Przy końcu nagrywania wyskakuje informacja mniej wiecej takiej treści:

Nie można dokończyć polecenia zakończ ścieżkę

Czy ktoś wie o co może chodzić jak poradzić sobie z tym problemem z góry dzięki za rady.

Ps. Po pojawieniu się tego problemu Nero zostało odinstalowałem i powtórnie zainstalowane - bez skutku.

Usuń program, przeczyść rejestr za pomocą jv16 PowerTools i zainstaluj ponownie. Doinstaluj uaktualnienie (link, link).

Potem spróbuj coś nagrać. Najlepiej ustaw opcję symulacji, aby nie marnować płytek.

W jaki sposób zamykasz płytę?

a) Wrzucasz tyle danych, że Nero sam pyta?

b) Ustawiasz sam w widoku kreatora?

c) Ustawiasz, ale w oknie preferecji, bez kreatora?

:slight_smile:

Nero sam pyta się o zamknięcie najczęściej jest to jeden plik (divx)

Nie wiem czy to ważne ale ostatnio używałem programu DEAMON TOOLS, który obecnie jest odinstalowany.

Ps. Nie umię powiedzieć czy problem zaczął występować po zamontowaniu DEAMON mam tak poprostu już od jakiegoś czasu (czasami jest problem czasami nie)

A spróbuj sam włączyć opcję zamknięcia płyty, zanim zapyta o to Nero.

Z Nero różnie bywa, może akurat to coś pomoże 8)

Jeśli chodzi o Daemona, wątpię, aby to była jego wina.

A jak z nagrywaniem na innych płytkach?

Próbowałeś zaktualizować Nero?

Dla czego podajesz linka do triala?

Uaktualnienie nero 6

Wchodzisz na tą stronę http://www.nero.com/nero6/en/nero-up.php pobierasz " Update-Package 1"—Wersja angielska

następnie wchodzisz na http://www.nero.com/nero6/en/sp_file.php?spla=plk pobierasz “Language pack one (Nero Burning ROM )”—dodatek wersja polska

zauważ że oba pliki są w tej samej wersji “Current version: 6.6.1.4”

Jeżeli masz to już na komputerze wtedy instalujesz wersje angielską na zainstalowaną wersję jaką posiadasz( nie należy odistalowywać starej wersji ). Następnie dopiero instalujesz wersję polską.

Jeśli korzystasz z “NeroVision Express 3” lub “Nero Media Player” możesz uaktualnić według podanego wyżej schematu.

:slight_smile:

a przypadkiem nie nagrywasz plików wiekszych niż pojemność płyty??

Stan na dzień dzieiejszy:

Odinstalowałem nero, wyczyściłem rejestr, wgrałem ponownie.

1 płyta nagrana = 1 płyta nienagrana

Do Master zonk6 - pliki, które nagrywam napewno mieszczą się na płytce

Do Leon$ - ściągnołem UPDATE zainstalowałem zgodnie ze wskazówkami i niestety Nero przestało działać całkowicie (może coś źle zrobiłem nikt nie jest omylny) Nie wiem tylko czy tu jest problem bo wersji, którą posiadam używam bardzo dzługo i wcześniej nie było problemu.

Do Wasacz - argumentacja podobna co poprzednio nigdy nie używałem ręcznych ustawień i było cacy.

Moje spostrzeżenie - kiedy uruchamiałem symulacje miałem taką sytuację, że symulacja zakończyła się powodzeniem a nagrywanie nie.

Ponadto zastanawiam się czy przypadkiem moje kłopoty nie są spowodowane tym, że dysk z którego zgrywam filmy ma w tej chwili bardzo mało wolnego miejsca poniżej 1GB.

Jeszcze raz dzięki jak znajde chwilke czasu spróbuje coś jescze poprzegrywać i napiszę jakie rezultaty. Jeśli macie jakieś nowe propozycje piszcie bo raczej jeszcze nie naprawiliśmy tego błędu - pozdrowienia Lukasz

Złączono Posta : 30.08.2006 (Sro) 11:02

Dwie kolejne próby nie udane:

Wnioski :

  1. Ponownie symulacja wyszła poprawnie a nagrywanie niestety zawiodło

  2. Teza z brakiem miejsca na dysku odpada ponieważ kopiowałem tym razem z dysku pustego

Jak możecie pomóżcie bo nie wiem co dalej robić pojawia sie co jakiś czas również komunikat, że nie można wykonać fiksacji.

Czy znacie jakiś program, który mogłby sprawdzić czy moja nagrywarka jest sprawna (jej stan techniczny)

To co zwykle…

Spróbuj innymi programami:

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=37

Oraz na innych płytkach.

Jeśli uda ci się nagrać, to znaczy, że Nero zwariował, a jeżeli nie, to po prostu wina nagrywarki :frowning:

Podciągam ten wątek ponieważ chcę sprawdzić czy może ma ktoś jeszcze pomysł jak sobie poradzić z moim problemem lub miał podobny problem i wie o co chodzi, jeśli tym razem się nie uda a wątek spadnie ide kupić nową nagrywarkę.