Problemy z nagrywarką samsunga!

Witam Mam problem z moją nagrywarką Samsunga TSSTcorp CDDVDW SH-S202N po pierwsze bardzo wolno nagrywa a i czasami występują błędy! Co mam zrobić czy wymienic nagrywarkę jak tak to na jaką?? :smiley:

Na jakąś LG. Nie podam modelu, bo jest ich wiele. Osobiście posiadam i jestem zadowolony.

Sprawdź taśmy/przewody sygnałowe czy są dobrze podłączone. Dociśnij je w gniazdach, ewentualnie wymień na nowe, najlepiej 80 zył. (w przypadku ATA)

Następnie “Mój komputer” - Właściwości - Sprzęt - Menadżer urządzeń - Kontrolery IDE/ATA/ATAPI - Podstawowy i/lub pomocniczy kanał IDE - sprawdź czy jest włączony tryb DMA, jeśli nie, to go włącz.

Następnie możesz spróbować poszukać nowszego firmware dla tej nagrywarki - nowe dodają czasami nowe opcje, poprawiają obsługę większej ilości nośników.

Przy nagrywaniu ważny jest typ/marka płyt, które używasz.

Dodane 14.05.2009 (Cz) 21:02

Czyli jak jest jakiś problem to napęd do kosza i nie starać się zlokalizować/usunąć przyczyny nieprawidłowości?

LG nigdy nawet nie wezmę do ręki, są dużo lepsze napędy w porównywalnych cenach, a skoro Ty używasz LG to nie znaczy, że ktoś inny tez musi. No chyba, ze przedstawisz sensowne argumenty poparte wiarygodnymi dowodami to można temat przemyśleć.

Nagrywarka LG 52x24x52x 8 lat i ani jednej zepsutej płyty. A chodzi bezgłośnie. Mam też LG DVD RW. Jak narazie też nie mam problemów.

A co do problemu. Napędy Samsunga to chłam. Jak nagrywa wolno to nie wina systemu czy podłączenia a samego napędu.