Problemy z nagrywarką!

Gdy wkladam CD do nagrywarki,nie pokazuje się żaden komunikat,czy chcę użyc Nero,czy odtworzyc płytę itp.Wczoraj bylo jeszcze wszystko OK!Po włożeniu płyty,system pytał się jakiego programu chcę użyc do otwarcia płyty!Druga sprawa:gdy z otworzę z pulpitu Nero i chcę cos wypalic,pojawia się komunikat:“Blędny adres bloku,niewłasciwy stan zapisu i wykonanie polecenia Fiksacja nie jest możliwe!”.Odtworzyc płytę CD lub DVD też nie mogę!Posiadam Asusa x50r,Windows XP.Wczoraj zainstalowalem antywirusa i Napiproject,ale je odinstalowalem,bo myślalem że tu leży problem,ale niestety,nic nie pomoglo.Co mogę zrobic?Proszę o pomoc. :cry:

Wejdź do menadżera urzadzeń,

znajdź nagrywarkę i usuń kontrolery z nią związane.

Po ponownym uruchomieniu system przywróci poprawne ustawienia i na nowo zainstaluje kontrolery.

dokładniej chodzi o to:Mój komputer->prawo klik->właściwości->sprzęt->menadżer urządzeń

rozwijasz kontrolery IDE/ATA/ATAPI i wszystko co pojawi się w rozwiniętej liście klikasz prawo klik odinstaluj wszystko po kolej potem restart i poczekaj aż komp zainstaluje sterowniki sam od nowa, powinno pomóc

aha po każdym odinstalowaniu kontrolera pojawia się pytanie czy uruchomić komputer ponownie(…) tam klikasz Anuluj

dopiero po ostatnim kontrolerze klikasz OK (jeśli zapomnisz lub przegapisz,zwyczajny restart)

robo24 -nie odpowiadam na PW tylko forum.(tak na przyszłość)

Mój komputer->prawoklik na wybrany napęd->właściwości-> zakładka Autoodtwarzanie ->Monituj za każdym razem,aby wybrać akcję

12gv1.th.jpg

raczej to nic do tego nie ma, skoro cały czas odtwarza aby na końcu jest problem (ale możesz spróbować),spróbuj wgrać jakieś nowsze kodeki, zmienić odtwarzacz.Więcej nic Ci nie doradzę bo po prostu nie wiem.