Problemy z nagrywarkami

yO!

Mam ogromny problem przez który nie moge spać:( a dokłądniej chodzi o nagrywarki… niedawno wymieniłem sobie w komputerze wszystkie podzespoły oprucz dysku twardego. W poprzednim zestawie miałęm problemy z nagrywarkami, mam LG GCE-8524B nagle przestała nagrywać i przy czytnaiu grochocze. Myslałem że nagrywarka padła, ale gdy podłaczyłem ja do innego kompa to sie zdziwiłem icon_sad2.gif Na innym kompie chodzi jak nówka icon_sad2.gif Kiedy wymieniłem podzespoły w kompie(płytra główna, karta graficzna, procesor) to chodziła jakis czas dobrze i po jakimś czasie znowu zaczeła wariować. Ostatnio nawet są problemy w biosie, bo przy uruchamianiu kompa długo stoi w biosie albo sie dalej nie włączy:( Pożyczyłęm od kolegi inną nagryware lecz ta tak samo wariuje w moim kompie:( A jak odłącze napędy CD to komp smiga jak złoto… Dodam iz nie jest to na 100% wina Windowsa bo juz instalowałem go. PROSZE POMÓŻCIE BO JA JUZ NIE WYRABIAM

CZy może byc to wina dysku??

POZDRO 600

A czy w menadzerze zadan widzisz nagrywarke ?? Jest jakis konflikt ??

Najprawdopodobniej To Wina Tasm ATA jak sprobuj kupic nowe wydatek od 6-20zł najlepiej firmowe Manhattana.jezeli to nie działa to sprawdz wejscia ata w plycie glownej czy bolce nie sa powyginane albo czy tasma jest niedocisnieta

Hmm wszystko to co piszesz to sprawdzałe, taśmy też kupiłem nowe i LIPA :confused:

Nie wiem o co w tym chodzi… Moze coś w biosie ale tam jest wszystko oki bo wykrywa… :confused:

Możliwe że napędy nie mogą pracować na jednej taśmie i trzeba je rozdzielić.

Jak tam zasilacz.

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

Ale tylko jedna nagrywarka pracuje na taśmie… i wszystko jest GIT ustawione!

Złączono Posta : 12.06.2006 (Pon) 0:28

Wszystko jest oki… wykrywa w biosie i widzi ja w windowsie ale nie działa poprawnie :frowning: czytałem o tych błędach w necie i wychodzi na to że jest do wywalenia :frowning: Ale jedno czego nie kumam to dlaczego ona działa poprawnie u kolegi na kompie??? mam ASUSA K8N + Sempron 2600+ + Radeon 9600 Pro + 256 Mb RAM + WDC 80 GB… sprzęt nie jest za słaby. NIE WIEM O CO CHODZI :frowning:

A może masz uszkodzony kontroler na płycie głównej II kanał IDE - i jaki napęd nie podepniesz będziesz miał problem.

Taśmy założyłeś nowe 80 żyłowe.

I napęd sam na taśmie ustawiony jako Master na II kanale IDE.

Czyli problemem może być system - sterowniki,programy typu Alkohol,inne - powodują nieraz takie problemy.

Podłącz napęd jak należy - wgraj świeży XP z SP2 plus stery do płyty głównej i Nero wersji 6.6… i sprawdź,jak teraz problem może być uszkodzony kontroler IDE płyty - to spróbuj podpiąć ją jako Slave do taśmy dysku na I kanale IDE i zobacz.

I jak u kumpla dobrze,to coś z Twoim kompem.

Stery do płyty wgrywałeś z płytki CD do płyty - ściągnij najnowsze i te wgraj.

Niebieskie gniazdo na płycie I kanał IDE - dysk.

Czarne gniazdo na płycie II kanał IDE - napęd.

Opis książka do płyty głównej.

Pamiętaj dobrze założyć taśmy sygnałowe.