Problemy z Neostrada, Avast, pliki AVI i menu pulpitu

(Łuki) #1

Witam! Mam takie 4 problemy... I bardzo chciałbym uzyskać do nich jakieś przydatn porady, bo niewiem, jak sobie z nimi poradzić.

1 z nich to chodzi o Neostrade. Otóż mam neostrade, ale jeśli niechce korzystać z internetu, to wyskakuje mi co chwila zapytanie, Czy chcesz się połączyć? Jak klikam NIE, to po chwili znów, i znó, ia tak na okragło, jak wyłączam neo to się włącza automatycznie i znów pyta, co mam zrobic, aby to wyłączyć? kiedyś tak niemiałem, dopiero od niedawna...

2 mój problem, to menu ekranu jak sie przyciska prawym klawiszem myszki na pulpit, to ja mam teraz we właściwościach tylko

2: ustawienia i wygaszacz ekarnu... raztunku, a kiedyś normalnie miałem 4 czy 5 menu, co jest nie tak? I jak klikam na Wygaszacz ekranu -> ustawienia, to jest jakaś reklama zamiast ustawień, jak to zmienić?!

3 moja prośba o pomoc, to program antywirusowy Avast, od 10 dni niemoże on aktualizować bazy wirusów, bo się wyświetla, że niemoze pobrąc i wyszukać pliku... co jest nie tak? jak to naprawić?!

I 4 - ostatnia moja prośba, to chodzi o program DivX, który otwiera pliki Avi, a właściewie chodzi o te pliki avi, które chę otworzyc, to niektróre się normalnie otwierają w Winampie i DivX czy innych programach, ale niektóre pliki avi jak się otwieraja to tylko w DivX player i wtedy się odtwarza, ale wyskakuje błąd, że Explorer.EXE jest błąd i zamknie to. Ale dalej sie odtwarza, ale są też inne pliki AVi (niewiem czym się rżnią, prócz zawartości jakiegoś filmu czy video) które nieidą otworzyć w ŻDNYM programie, tylko sie acina i błąd wyskakuje, ... w czym moge je otworzyć poprawnie, i jaka jest tego przyczyna? prosze o szybką i poprawną odpowiedź... to dla mnie BARDZO WŻNE, męczę sie z tym już paredziesiąt dni. Z góry dziękuję !!

(Tomek Zamlynny) #2

odisnatluj oprogramowanie TP i skonfiguruj Neo tak:

Konfiguracja Neostrady 

Start=>> Programy=>> Akcesoria=>> Komunikacja=>> Kreator Nowego polaczenia 

Polaczenie z Internetem=>> Konfiguruj moje polaczenie recznie=>> Polacz uzywajac modemu telefonicznego 

Nazwa uslugodawcy internetowego=>> dowolna 

Numer telefonu=>> * 

Nazwa użytkownika=>> ktore otrzymales podczas rejstracji 

Haslo=>> ktore otrzymales podczas rejstracji

musimy rozwiązac jeden problem aby brac sie za kolejne :smiley:

Jaki masz system??

(Łuki) #3

mam Windowsa XP Professional

a macie jakieś pomysły na inne problemy?!

(Tomek Zamlynny) #4

a jak ma sie pierwszy problem??

a co do drugiego, to start=>> uruchom=>> gpedit.msc

Konfiguracja użytkownika=>> Składniki systemu Windows=>> Panel sterowania=>> Ekran gdzie wszedzie ustaw Nie skonfigurowane

(Łuki) #5

nie idzie wpisać GPEDIT w menu Uruchom, wyskakuje komunikat, że system windows niemoże odnaleźć tego pliku ... :confused:

(Patricko) #6

Co 1 to odpowiedz padla.

Dodam ze mozesz jeszcze zainstalowac aplikacje cfosSpeed do laczenia sie z netem.

Co do 2 to skan programami antysyf:

• Ad-Aware

• SpyBot 1.4

• SpySweeper

Co do 3 to moze sproboj przeinstalowac Avasta.

Tylko nie lacz sie z netem kiedy bedziesz bez niczego bo bedziesz musial pewnie robic formata ( i tak czuje ze sie szykuje u Ciebie ).

Co do antywira, to polecalbym Ci NOD32.

Jesli jednak zwiazales sie z Avastem to sciagnij najnowsza wersje, stara wywal + wyczysc rejestr, zainstaluj nowa i swieza.

Co do 4 to wywal obecnie wszystkie kodeki i zainstaluj jedna duza paczke k Lite Mega Codec Pack

Nie instaluj odtwarzacza DiviX tylko jakis inny:

• AllPlayer

• SubEdit

• Vplayer

• BestPlayer

PS. ( moze troche OT )

Zrob formata i zainstaluj porzadne oprogramowanie chroniace ( np. NOD32 + ZoneAlarm ). Do tego Anty-Spyware ( wyzej wymienione )

(Tomek Zamlynny) #7

przepraszam to moj błąd już go poprawiłem zapomniałem dopisać rozszerzenia do przystawki

gpedit.msc