Problemy z nieaktywnym paskiem zadań

Witam.

Mam taki problem. Od jakiegoś czasu w trakcie pracy- czasem po 5 minutach, czasem po 2 godzinach niewiadomo dlaczego mam pasek zadań na czarno. Nie mogę nic kliknąć -nieaktywne, wszystkie ikonki będące na pulpicie również są nieaktywne. Alt+Ctrl+Del nie działa.

Nie wiem co się dzieje. Mogę pracować na programach, które miałem uprzednio otwarte, lub też zrestartować komputer - resetem, bo oczywiście start nie działa.

Proszę o sprawdzenie loga:

Pozdrawiam Hubert

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Start => uruchom => wpisz cmd i kliknij OK => w konsoli, która się otowrzy wpisz:

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżki:

C:\WINDOWS\System32\IEXPLORE.exe

C:\WINDOWS\System32\svcchost.exe

C:\WINDOWS\System32\mysvcc.exe

C:\WINDOWS\System32\directxclick.exe

C:\WINDOWS\System32\irdvxc.exe

C:\WINDOWS\System32\urdvxc.exe

po wklejeniu każdej ścieżki z osobna klikasz na czerwonego iksa, ale dopiero po wklejeniu ostatniej zgadzasz się na restart.

Usuń wpisy HJT.

Po wykonaniu pokaż nowy log z HJT, ComboFix oraz dwa logi z Gmer’a wykonane przy takich ustawieniach:

  1. Zakładka Rootkit >>> zaznaczone wszystko oprócz Pokazuj wszystko >>> kliknij Szukaj >>> czekaj cierpliwie aż skończy >>> Kopiuj >>> wklej do posta

  2. Zakładka Rootkit >>> zaznaczone tylko Usługi i Pokazuj wszystko >>> kliknij Szukaj >>> czekaj cierpliwie aż skończy >>> Kopiuj >>> wklej do posta

Jeśli wszystkie logi nie wejdą bezpośrednio do posta, to umieść je w jakimś serwisie hostingowym i daj link.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=96929

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Przepraszam, ale wróciłem bardzo późno z pracy i chyba nie udało mi się wykasować wszystkich wirusów :?

Proszę jeszcze raz sprawdzić loga, ponieważ nie mogę usunąć kilboxem tego:

Przesyłam jeszcze raz loga:

Czy ponownie mam wykorzystać podaną wcześniej instrukcję?

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.BAT i uruchom go w trybie awaryjnym.

Zastosuj VundoFix + Trojan.Vundo Removal Tool + VirtumundoBeGone.

Usuń wpisy HJT.

Użyj autousuwacza, który usunie kompletnie tego szkodnika -> SDFix

Po wykonaniu wklej nowy log z HJT, ComboFix, dwa logi z Gmer’a oraz raport z SDFix.