Problemy z odpaleniem win xp

witam serdecznie.

mam prośbę o pomoc. Wcześniej miałem problemy z wirusami ale dzięki działowi “bezpieczeństwo…” pozbyłem się ich, ani nic nie było w logu ani antivir nic nie pokazywał. wydaje się że nadal jest czysto - nic przy skanowaniu. ALE często mam problem z odpaleniem windowsa xp. mianowicie, odpalam kompa i w momencie gdy powinien pojawić się pasek win xp, ciemność widzę. wtedy robię restart i win wchodzi. oczywiście po tym wszystkim scan disc. i przez krótki czas działa poprawnie. ale na następny dzień znów historia się powtarza. czyli po starcie nie ma paska win xp. i jeszcze drugi problem. mam 3 partycje i często gdy wchodzę na dysk gdzie mam różne zdjęcia, muzę, itp. komp mi się strasznie zwalnia, zmula (brzęczy, jęczy), trzeba odczekać dobrych parę minut żeby się odprężył…

za pomoc dziękuję

Wydaj polecenie chkdsk /r spod konsoli

Sprawdź RAM

sory, ale jestem laikiem. cóż to znaczy chkdsk/r spod konsoli? sprawdź ram?

Chodzi o dokładniejsze sprawdzenie dysku. Sprawdź też dysk na bad sektory chkdsk /F albo w moim komputerze prawym na dysk właściwości i tam na drugiej zakładce masz skanowanie dysku, zaznacz dodatkowo obydwie opcje co masz do wyboru o kliknij OK

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz).

i wpisz chkdsk /F /R

Przeskanuj dysk na złe sektory, tym programem: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

(jest tam pełna instrukcja).

Plik nagrywasz na CD, jako obraz: Nagraj obraz na dysk.

Uruchamiasz potem komputer z tej płyty. Aby to zrobić wejdź do biosu i w advenced bios features ystaw first boot device na CD i wyjdź zapisując klawiszem F10.

Pamięć przetestuj w ten sam sposób programem Memetest86