Problemy z odtwarzaniem filmów - między innymi przycinanie

(Praetorian36) #1

Dałem tutaj, ponieważ nie potrafiłem innego miejsca znaleźć. Otóż, mam od pewnego czasy problemy z odtwarzaniem wszelkich filmów, a dokładniej:

Filmy on-line, np na youtube, chodzą tak powoli, że mógłbym bez pomyłki policzyć klatki(Nawet po zbuforowaniu się tną)

Filmy na komputerze chodzą prawie równo wolno, co na necie, dochodzi problem z dźwiękiem: np jest coś mówione, a 1-2 sekundy później dopiero słychać dźwięk, wcześniej te same filmy chodziły idealnie, nie robiłem formata, nie majstrowałem nic przy kodekach, jedyne co, do drivery do karty graf. instalowałem i directX (przeinstalowałem directx'a. i nie pomogło, drivery także). Jaki może być powód?

(Seba86mu) #2

Najprawdopodobniej nieodpowiednie sterowniki do karty graficznej są przyczyną tych problemów.

Przed instalacją nowych sterowników odinstalowałeś poprzednie ?

Jaką posiadasz kartę graficzną ?

(Praetorian36) #3

Mam radeon 9200 - tak, odinstalowałem, sterowniki w teorii są kompatybilne :smiley:

(Seba86mu) #4

Pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).