Problemy z odtwarzaniem filmów SVCD na stacjonarnym DVD

(S Biedrzycki) #1

Witam!

Mam stacjonarny odtwarzacz DVD Medion i mam pewne problemy z odwtarzaniem filmów utworzonych samemu z kamerki na płytę w standardzie SVCD. Czasem po włożeniu płyty do odtwarzacza napęd stwierdza, że brak nośnika, czasem odtwarza i zatrzymuje się w pewnym momencie (niekoniecznie tym samym), a czasem odtworzy bez problemu. Filmy tworzę programem Ulead Video Studio.

Płyty VCD, które kupuję razem z różnymi gazetami odtwarzają się OK. Płyty DVD i DivX też.

Próbowałem tworzyć płyty w standardzie VCD, ale są fatalnej jakości (dziwne, ale znacznie gorsze niż VCD "gazetowe").

A na innym odtwarzaczu (w konie domowym LG) te płyty SVCD odtwarzają się bez problemu. Może ten medion jest jakiś bardziej wrażliwy na nośnik CD-R?

podrawiam i proszę o pomoc :?

(Adarek) #2

Zmień płyty na markowe . Zmiejsz prędkość nagrywanie i sprawdż jaki standart płyty obsłguuje DVD i w takim nagrywaj .Możliwe że ci nie w wchodzą plusy . Nagrywasz nie w CD-ROM ISO 9660 albo CD-R ISO 9660 i albo tego nie obsługuje itp.

(M a x) #3

pozostaje ci serwis nic tu nie poradzimy - prawdopodobnie uszkodzony czytnik lub trzeba go wyregulować

Ps Jak długo eksploatujesz DVD moze laser pomału sie już" kończy"

(Zbych ) #4

Orginalne płyty są tłoczone a te które sami tworzymy są wypalane, jakość również zależy od programu jakiego użyjemy do prztważania materiału jedne robią to lepiej inne gorzej.

No z przykrością stwierdzam że to niestety tak sie dzieje na większosci sprzęcie Made In Hipermarket , sprzęt produkowany na masową skale w dodatku po tak niskiej cenie niestety ale z założenia nie może być doskonały , jest to sprzęt który w zasadzie powinien przetrwać okres gwarancyjny, zdażają sie egzemplaże że pracują znacznie dłużej.

Należy zwrócić również uwage czytając instrukcje, że producent sprzętu informuje nabywce że płyty nagrywane w komputerowych nagrywarkach mogą nie być prawidłowo odtważane a nawet mogą doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

A tak od siebie co moge polecić to to ażeby spróbować nagrywać na różnych prędkosciach ,i na firmowych nośnikach, może któraś z płyt nagrana z X prędkoscią bedzie prawidłowo odtwarzana.

(S Biedrzycki) #5

Już po problemie! W serwisie wymienili optykę i wszystko jest OK!

Dzięki za rady i sugestie!

:smiley: