Problemy z oprogramowaniem na systememie : Fedora 9


(Souter) #1

Witam, pomóżcie bo już sił niemam do tego systemu :(. Mianowicie wchodzę w konsolę loguję się na root'a i chcem cokolwiek zainstalować poprzez polecenie yum. Gdy tylko wpisze yum i obojętnie co dalej pisze że inna aplikacja blokuje yum'a :((. Wiem że pewnie użytkowników linuxa to rozśmieszy ale używam go od 2 dni po przesiadce z windowsa którego jak dotąd używałem, a będzie to dobrych parę lat.


(Barteqx) #2

Ja bym sprawdził w tablicy procesów, czy nie ma tam czegoś co grzebie w pakietach, być moze to jest to coś co blokuje. I jeżeli ejsteś początkujący - Fedora nie była najlepszym wyborem, proponuję tradycyjnie Ubuntu albo OpenSuSE.


(rgabrysiak) #3

Zobacz podpowiedź z forum fedory :

http://forum.fedora.pl/index.php?showto ... entry99542


(Souter) #4

Dzięki rgabrysiak, prawdopodobnie właśnie aktualizajce go zablokowały. Bo gdy teraz wpisałem yum update to załapał. Jak ściągnie wszystko może problem zniknie. A co do Ubuntu lub Opensuse jestam mało przekonany, one nie są aż tak bardzo łatwiejsze w obsłudze jak Fedora. Bo na Ubuntu przesiedziałem też 2 dni a Opensuse mam w szkole tylko, że jeszcze z niego niekorzystamy. Zainstalowałem by się nieco podszkolić może mi to jakoś wyjdzie :stuck_out_tongue:


(Kaka') #5

greengo ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.