Problemy z otwieraniem stron - Mozilla

Witam, mam dość “głupi” problem z przeglądarką mozilla. Otóż, podczas “przeglądania” Internetu często wchodzą na strony, po których nie mogę “normalnie surfować” tzn. Strona klatkuje podczas scroolowania ( przesuwania suwakiem). Myślałem, że to normalne i zależy od mojej rozdzielczości czy też z powodu braku jakiś sterowników, ale co mnie w tym śmieszy to to, iż w IE6 SP2 te same strony otwierają się bez żadnych problemów. Możliwe, że po prostu strony nie wszystkie strony są do Mozilli przystosowane dlatego proszę o pomoc i również sprawdzenie podanej poniżej strony, która nie działa prawidłowo.

BTW nie jest to problem wyskakujących reklam, ponieważ zainstalowałem ADP, który skutecznie je blokuje.

Link:

http://www.forum.wiaderko.com/internet- … -mirc.html

Ogólnie to strona w IE ładuje się max 7 sek razem z obrazkami, w firefoxie około 30-50 sek + lagowanie…

Moj sprzęt

XP profesional SP2

AMD Phoneom II - 2.8 GHz

3,25 GB Ramu DDR 2 1266 OCZ

ATI Radeon HD 3300 (zintegrowany)

Płyta DKA790GX Platinum

Monitor 22`, rozdzielczość 1680x1050

Wyczyść ciasteczka, wyłącz wszelkie pakiety zabezpieczające i wtedy sprawdź. Rozumiem, że sterowniki do karty graficznej, flashplayer, java zainstalowana? Obsługa java script włączona. Na stronie, gdzie występuje błąd wyłącz również adblocka.

Jeśli to nie pomoże wykonaj standardową diagnostykę firefox.

ps. zauktualizuj internet explorer do wersji nr 8 :slight_smile:

Firefox Setup 3.5.6.exe + udpate potem poszedł na najnowszą wersję (3.5.7 ? )

AdbeRdr920_pl_PL.exe

install_flash_player 10.exe

Shockwave_Installer_Ful 11.5.exe

Stery do karty są.

Co do javy “jqs.exe” mam wyłączony z autostartu, ale strony oparte o jave chybadziałają poprawnie. Ale nie jestem pewny gdzie to mogę sprawdzić/włączyć.

EDIT:

java włączona w ustawieniach firefoxa, ciasteczka skasowane, ABP wyłączone, wszystkie zabezpieczenia w firefoxie odblokowałem i nadal tak samo…

EDIT2: z linka skorzystam dopiero wieczorem, ponieważ teraz muszę gdzieś jechać, pozdrawiam

EDIT3: zrobiłem, nic nie pomogło…