Problemy z partycjami - Vista Business

Po zainstalowaniu Visty Business na dysku Seagate Baracuda 500 GB, SATA II i zrobieniu 4 partycji wszystko było ok ( no może prawie ok, 5 partycji nie chciał robić). Dołączyłem mu drugi dysk, Samsung, również SATA II i zaczęło się. Niby Bios widział nowy dysk i ustawił sobie kolejność dysków prawidłową, Menadżer Urządzeń też wykrył nowy dysk, a jak wchodziłem w Mój Komputer to nowy dysk się nie pokazał. Po chwili system jakby z opóźnieniem zareagował na nowy sprzęt, pokazał, że jest gotów do pracy, kazał się wyresetować i jeszcze bardziej się poknociło. Przestał widzieć 2 partycje, które pokazał jako unallocated, nie chciał ich formatować, ratowanie systemu przy pomocy płyty instalacyjnej Visty tez nie pomogło. Po kolejnym restarcie pokazał BootMGR is missing i koniec.

Zastanawiam się, czy ktoś z Was miał takie problemy bo jestem bliski zrażenia się do Visty i kupienia XP Pro, bo przestaję wierzyć, że Vista SP1 będzie chodzić ok.

Co do samego komputera do mam procesor Intel Core Duo 2,66 GHz, 2 GB RAM i płyta główna Abit IP35.

Z góry dzięki za odpowiedź,

Marcin