Problemy z ping'iem

Witam , mam internet Netii 2 mbity mój ping waha się od 90-100 , gdy wcześniej miałem neostrade 1 mbit ping 'i miałem w granicach 40-70 . Myślałem że jak będę miał lepszy internet to pingi też się poprawia .

Czy da się coś z tym zrobić ? Proszę o pomoc.

Ping nie zależy od prędkości łącza ( mówię o łączach powyżej pewnych sensownych granic jak 512+ ) a od jakości usług, które oferuje Twój dostawca oraz głównie od serwera który pingujesz. Aczkolwiek jak dla mnie pingi w okolicach ~100 są do zaakceptowania nawet w grach :stuck_out_tongue:

Możliwy tryb łącza zamiast FAST to INTERLEAVED.

najprościej aby poprawić ping spróbuj powyłączać zbędne programy które korzystają z internetu np. p2p

Hmm… jakby to ująć… Ping, a właściwie latencja jest jakby czasem przejazdu z punktu A do puntu B. Prędkość internetu (czyli te 1mbps w Netii na przykład) jest jakby mocą silnika samochodu. Więc, jeżeli mamy mocniejszy silnik w samochodzie, nie oznacza, że dojedziemy w to samo miejsce szybciej :slight_smile:

Wszystkie programy mam po wyłanczane

Pytam po prostu czy to zależy ode mnie Bo moj kolega ma też internet Netii tylko że jego pingi są nie do porównania. Chyba zadzwonię do biura obsługi :confused:

Wcześniej na tej linii była Neostrada? Jak tak, to masz odpowiedź - poszukaj trochę w google, znajdziesz tematy, gdzie ludzie mają ten sam prbolem; biuro obsługi raczej Ci nic nie pomoże, pingi na poziomie 100 mogą “jedynie” przeszkadzać w graniu, ale “internet działa”.