Problemy z plikiem ntoskrnl.exe i nie tylko

Mam bardzo duży problem. Nie dawno byłem zmuszony do przeinstalowania systemu z powodu wirusa a teraz mam problemy z w/w plikiem (prawdopodobnie bo możliwe że nie tylko). Gdy korzystam z winampa (czasem i firefoxa) po jakimś czasie prawie zawsze program się zamyka co nigdy się nie działo, po tym jeśli jest dobrze to nic się nie dzieje i komp działa ale w 80% wypadków wywala mi bluescreena z właśnie tym plikiem z tematu (odczytane poprzez Debugging Tools for Windows). Gdy komp ponownie się uruchomi i przejdę przez logowanie to po załączeniu się pulpitu mam kolejny BSOD i tak czasem ok 5 może więcej razy z rzędu. Jak chcę zbotować kompa z płyty windowsa żeby użyć opcji napraw po załadowaniu się plików z płyty mam coś takiego (mimo że wszystkie urządzenia USB są odłączone):

bsodto5.th.jpgthpix.gif

Jeśli ktoś ma pomysł jak to naprawić proszę o pomoc bo zaraz ktoś z dołu będzie bogatszy o części od kompa bo wyleci on za okno, a mnie szlag trafi… Dodam że problemy nie są na sprzęcie z podpisu.

Sprawdź, czy temperatury komputera są nie za wysokie, uaktualnij sterowniki urządzeń, sprawdź, czy ostatnio zainstalowane oprogramowanie nie sprawia tych problemów, możesz spróbować zresetować BIOS do fabrycznych ustawień.

czy to możliwe aby dysk pracował przy 113*C :o :o ??? bo taka temperaturę mam w speedfan (nie mogę podać jej z everesta bo on nie wykrywa mi drugiego dysku na którym jest pokazana ta temperatura)

alzajac , na pewno nie bo byś czuł smród w pokoju i dysk by padł ( tak sam jak ja mam Temp3: -2C :smiley: ), podaj z everesta pominiemy ten jeden dysk.

płyta - 31*C

procek - 54*C (athlon xp 1900+ przetaktowany do 1800Mhz na boxowym chłodzeniu)

grafa - 44*C

dysk - 36*C (ale tak jak mówię nie ten z którego mam odczyt w speedfan - tego everest nie poakzuje)

Zrób koniecznie test pamięci, programy - MemTest86+ lub GoldMemory, nagraj obrazy iso na płytkę CD-R ze sprawnego komputera i zabootuj na testowanym komputerze z tej płyty programy sprawdzające.

Memtest86+ ISO w pliku zip:

http://www.memtest.org/download/2.01/me … 01.iso.zip

GoldMemory (CDROM.ISO w pliu zip):

http://www.goldmemory.cz/gm692.zip

Temat uważam za zamknięty :slight_smile: Problem rozwiązany odinstalowaniem winampa… nie wiem czemu powodował problem ale przeszedłem na AIMP’a i się z tego cieszę bo dużo lepszy :slight_smile: winamp odszedł na dobre :slight_smile: