Problemy z plikiem ntoskrnl.exe i nie tylko


(alzajac) #1

Mam bardzo duży problem. Nie dawno byłem zmuszony do przeinstalowania systemu z powodu wirusa a teraz mam problemy z w/w plikiem (prawdopodobnie bo możliwe że nie tylko). Gdy korzystam z winampa (czasem i firefoxa) po jakimś czasie prawie zawsze program się zamyka co nigdy się nie działo, po tym jeśli jest dobrze to nic się nie dzieje i komp działa ale w 80% wypadków wywala mi bluescreena z właśnie tym plikiem z tematu (odczytane poprzez Debugging Tools for Windows). Gdy komp ponownie się uruchomi i przejdę przez logowanie to po załączeniu się pulpitu mam kolejny BSOD i tak czasem ok 5 może więcej razy z rzędu. Jak chcę zbotować kompa z płyty windowsa żeby użyć opcji napraw po załadowaniu się plików z płyty mam coś takiego (mimo że wszystkie urządzenia USB są odłączone):

bsodto5.th.jpgthpix.gif

Jeśli ktoś ma pomysł jak to naprawić proszę o pomoc bo zaraz ktoś z dołu będzie bogatszy o części od kompa bo wyleci on za okno, a mnie szlag trafi... Dodam że problemy nie są na sprzęcie z podpisu.


(Arek F.) #2

Sprawdź, czy temperatury komputera są nie za wysokie, uaktualnij sterowniki urządzeń, sprawdź, czy ostatnio zainstalowane oprogramowanie nie sprawia tych problemów, możesz spróbować zresetować BIOS do fabrycznych ustawień.


(alzajac) #3

czy to możliwe aby dysk pracował przy 113*C :o :o ??? bo taka temperaturę mam w speedfan (nie mogę podać jej z everesta bo on nie wykrywa mi drugiego dysku na którym jest pokazana ta temperatura)


(dragonn) #4

alzajac , na pewno nie bo byś czuł smród w pokoju i dysk by padł ( tak sam jak ja mam Temp3: -2C :smiley: ), podaj z everesta pominiemy ten jeden dysk.


(alzajac) #5

płyta - 31*C

procek - 54*C (athlon xp 1900+ przetaktowany do 1800Mhz na boxowym chłodzeniu)

grafa - 44*C

dysk - 36*C (ale tak jak mówię nie ten z którego mam odczyt w speedfan - tego everest nie poakzuje)


(Murzyn1) #6

Zrób koniecznie test pamięci, programy - MemTest86+ lub GoldMemory, nagraj obrazy iso na płytkę CD-R ze sprawnego komputera i zabootuj na testowanym komputerze z tej płyty programy sprawdzające.

Memtest86+ ISO w pliku zip:

http://www.memtest.org/download/2.01/me ... 01.iso.zip

GoldMemory (CDROM.ISO w pliu zip):

http://www.goldmemory.cz/gm692.zip


(alzajac) #7

Temat uważam za zamknięty :slight_smile: Problem rozwiązany odinstalowaniem winampa... nie wiem czemu powodował problem ale przeszedłem na AIMP'a i się z tego cieszę bo dużo lepszy :slight_smile: winamp odszedł na dobre :slight_smile: