Problemy z płytą głowną asus m2n4 sli

Witam,

Windows 7, płyta Asus M2n4 SLI, karta graficzna Geforce 9500gt i 8600, procesor 4200

Co może być przyczyną że karta graficzna nie działa na jednym slocie PCI Expres?

od pewnego czasu mój komputer potrzebuje 30 s od włączenia do wyświetlenie pierwszego startowego obrazu na monitorze. Stało się tak po kolejnej aktualizacji (tak wynika z moich obserwacji). Najgorsze jest to, że komputer nie uruchomił się tylko wysłał sygnał dźwiękowy pikając kilkakrotnie. Po kilku kombinacjach z kartą graficzną którą podejrzewałem że padł i pożyczeniu nowej okazało się że komputer startuje tylko w tedy gdy ma wpięte dwie karty w dwa sloty PCI Expres karty nie muszą być połączone jako SLI obraz jest tylko na pierwszej karcie od góry.

Teraz podejrzewam, że coś padło na płycie.

Komputer aktualnie działa prawie normalnie (prawie oznacza że trochę muli).

Zaktualizowałem Bios, problem dalej taki sam

Odłączyłem wszystki dyski, stację DVD, została tylko karta graficzna.

Jeżeli są dwie karty pc działa startuje bios

jeżeli jest tylko karta w dolnym PCI Expres to sygnał długi i trzy krótkie

jeżeli są dwie karty a monitor podłączony do dolnej to krótki pik

obie karty działają bo niezależnie która jest na górze komputer startuje

Dzięki za wszelkie konstruktywne porady.

Może byś sprawdził ustawienia BIOSu w zakładce Advanced/SLI Configuration. Dla dwóch kart powinno być “Dual Video Card”. Oczywiście, dla technologii SLI obie karty muszą być identyczne , ale to pewnie wiesz.

Ponadto może przyczyną być fakt, że Twoja płyta główna nie jest przeznaczona dla Windows’a 7 (jak wynika z danych firmowych), a technologia SLI wspiera wyłącznie Windows’a XP. Oto tekst oryginalny z Manuala Twojej płyty głównej: "NVIDIA SLI technology supports Windows XP operation system only(!)"

Możliwe że i tak jest ale dlaczego wcześniej działała poprawnie aż pewnego dnia przy rozruchu tylko dała sygnał dźwiękowy?

długi i trzy krótkie. - problem z kartą graficzną. Niestety wymiana karty nie pomogła tylko przypadkowo trafiłem że jeżeli są obie karty włożone to działa. Nie próbowałem instalować XP, a w biosie SLI mam ustawione jako auto, ale czy karty są spięte czy nie komputer działa poprawnie tylko trochę zamula.

Nie działa jak już pisałem dolny slot PCI Expres niezależnie czy są dwie czy jedna karta.