Problemy z podłączeniem PC<->Notebook via WiFi (HELP!)

Witam wszystkich forumowiczów! :mrgreen:

Mam problemy z bezprzewodowym podłączeniem laptopa do komputera, nie mówiąc już o udostępnieniu mu internetu.

Być może ten temat był już poruszany, bo próbowałem korzystać z podobnych wskazówek, ale one nic nie dawały.

Przedstawię więc całą sytuację.

Komputer stacjonarny (załóżmy, że nazywa się “Komp”, ma XP i jest w grupie roboczej “HUSKY”) podłączony jest do internetu przez sieć osiedlową (korzystającą z ruterów, swicthów itp.) za pomocą zwykłej karty sieciowej LAN oraz ma na stałe przydzielone parametry, czyli:

Adres IP: 192.168.1.88

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.1.254


Preferowany adres DNS: 192.168.1.254

Alternatywny adres DNS: 194.204.152.34

Do peceta kupiłem bezprzewodową kartę sieciową D-Link DWL-G122 podłączaną przez USB. W notebooku (załóżmy, że nazywa się “Lap”, ma Vistę i jest w grupie roboczej “HUSKY”) znajduje się standardowa karta WiFi firmy Intel. Chciałbym połączyć oba komputery w sieć ad-hoc (załóżmy, że ma się nazywać “HuskyWiFi”) i udostępnić notebookowi internet.

____________  ________________

 / \ | RUTER | LAN | | WiFi | |

| NET | --- | Osiedle| --- | "KOMP" | ~~~~ | "LAP" | 

 \ ____/ |________ | | ________| |________ |

Próbowałem ustawiać na komputerach adresy z puli 192.168.2.xxx za pomocą Windows, widziały się przez chwilę, ale nie mogłem udostępnić internetu. Później próbowałem skonstruować sieć za pomocą oprogramowania D-Link, ale teraz ani za pomocą niego ani za pomocą Windows oba komputery już się nie widzą nawzajem.

Bardzo proszę więc o wksazówki, jak to zrobić. HELP!!

Przestaw karty wifi w tryb ad-hoc :wink: - a resztę pogłówkuj. Tylko, czy twój dostawca netu umożliwia “pobór” netu na wielu kompach?? Stwórz sobie najpierw połączenie sieciowe między kompami, a dopiero później ze stacjonarnego podaj na lapsa net. Nie pamiętam dokładnie /niech mnie spece poprawią / ale jeśli admin ustawi ci TTl 1 to raczej netu na lapie nie będziesz miał.

W tym problem - nie wychodzi mi podłączenie, bo kompy się nie widzą!

Nie wiem już dokładnie jak to zrobić - czy za pomocą oprogramowania karty czy Windows.

Dziękuję jednak za dobre chęci! :mrgreen:

Złączono Posta : 18.08.2007 (Sob) 15:15

Uwaga!

Udało mi się połączyć oba komputery w sieć HuskyWiFi tak, że oba nawzajem się widzą.

Na “Komp” udostępniłem również połączenie internetowe, jednak “Lap” dalej go nie ma.

Ustawienia stacjonarnego “Komp”:

Adres IP: 192.168.2.1

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.2.1


Preferowany adres DNS: 192.168.2.1

Alternatywny adres DNS: 194.204.152.34

Włączony NetBIOS przez TCP/IP.

Ustawienia przenośnego “Lap”:

Adres IP: 192.168.2.2

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.2.1


Preferowany adres DNS: 192.168.2.1

Alternatywny adres DNS: 194.204.152.34

Włączony NetBIOS przez TCP/IP.

Proszę o dalszą pomoc w tej sprawie!!

Złączono Posta : 18.08.2007 (Sob) 15:38

PS. Po jakimś czasie, gdy sieć jest aktywna zanika również główne połączenie “Komp” z internetem do czasu rozłączenia HuskyWiFi. :o