Problemy z podłączeniem USB pod Win XP

Witam

Myślałem, ze znam sie trochę na komputerach ale przeglądając forum stwierdzam, że się myliłem :slight_smile:

Posiadam Lapka OPTIUMUS z zainstalowanym system Windows XP Media Center Edittion 2005 z serwice pack 2 i Outlook Expres 6 ostatnio po próbie przeprowadzenia aktualizacji system pobrał ich 180 a zadnej nie zainstalował. i od tego czasu po podłączeniu pamięci USB Kingston DT I która dotychczas działała bez problemu obecnie jest wykrywana i wg sytemu nie ma problemów z urządzneiem jednak nie jest wyświetlana zawartość pamięci jak również nie widać jej w oknie Mój komputer sprawdzajać w ustawieniach: podgląd zdarzeń/system znalazłem błąd chyba za ten fakt odpowiedzialny

żródło: Service Control Manager,

Opis:Nie można uruchomić usługi General Pourpose USB Driver (e4ldr.sys) z powodu następującego błędu:

Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

Następnie zrobiłem błąd gdyż zamiast spróbować przywrócic system to go przeinstalowałem i wtrakcie instalacji wyskakiwał stały komunikat, ze nie można znaleźć punkt wejścia do jakiejś bibliteki (niestety komunikatu nie spisałem)

Po przeinstalowania USB jest nadal “widziane” tylko w pasku zadań i nadal nie jest wyświetlana jego zawartość

BEZ USB PAMIĘCI UMRĘ W PRACY JANUSZ

Wszystkie sterowniki zainstalowane?

Przeinstalowałem system i wszystkie progarmy oraz urządzenia działaja bez zarzutu więc nie wrzucałem płyty ze sterownikami, bałem się, ze jescze bardziej coś spierniczę, więc nie wiem które ewentualnie bym msiał zainstalować; chipset, grafikę, dźwięk, modem, sieć, tuchpad, adobe i menu (bez polskiego) - tylko takie są na płycie więc nic mi tu ie pasuje??

Janusz7i4

Mała uwaga na początek - daruj sobie w postach wykropkowane wulgaryzmy.

Kolejna uwaga w tym względzie - będzie z konsekwencją.

Agaton

Programy tak, urządzenia wszystkie nie.

Stery zainstaluj (wszystkie). Być może tu tkwi problem.

PS. Ja miałem taki błąd z modemem od Neostrady, ale działał…

Janusz7i4

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Post zmieniłem jednak genezę problemu pozostawiłem gdyż to może naprowadzić osobę na rzeczową odpowiedź - pomoc.

Zainstalowałe wszystki sterowniki i dalej nic.

W opcji zarządzanie komputerem w podfolderze magazyn / zarządzanie dyskami znalzałem moją pamięć USB jednak bez oznaczenia woluminu może należy nadać literę bądź ścieżke dysku, tylko jak okreslić ścieżke ?

Spróbuj tak: Panel sterowania>Narzędzia administracyjne>Zarządzanie komputerem>Zarządzanie dyskami i tam sprawdź, czy jest Twój pendrak, jeśli jest to PPM i tam powinna być opcja nadania literki dysku.

PS. To raczej chodziło o zmiane tematu niż posta.

Literke już mu nadawałem kolejną w tym wypadku E jednak to nic nie dawało przy próbie otwarcia albo eksplorowania na chwilę się pojawia i zaraz znika, a foder zmienia się na główny MÓJ KOMPUTER. W chwili gdy przez chwilę widać zawartość pętaka w pasku Adresu brak określonej lokalizacji jest całkowicie czysty.

Złączono Posta : 05.08.2007 (Nie) 20:15

Po raz trzeci już przeinstalowałem system ze wszystkimi sterownikami i nadal nie widać pentaka w oknie Mój Komputer. Nadawanie litery dysku nic nie dało. Jeśli ktoś ma inne pomysły to chętnie skorzystam. Pozdrawiam i dziękuję.

Miałem identyczny problem. Rozwiązanie znalazłem pod adresem:

http://support.microsoft.com/kb/925196/pl

Microsoft schrzani, ale rozwiązanie też podrzuci.

Ja nie mogłem znaleźć tych podkluczy w rejestrze, wiec usunąłem wszystkie wartości UpperFilters oraz LowerFilters. Trochę po bandzie ale na razie nie widzę problemów.

Pozdrawiam

ja bym chyba przeinstalował SP2, bo tam sa stery od USB i to to moze stanowić problem :wink:

Nie uwierzycie w czym był problem … mała rysa na płycie z Windowsem i cały czas instalował Win z błędem , normalnie jaja

dzięki za starania