Problemy z podpieciem USB (do MSI 865PE Neo2)

Witam.

Posiadam plyte glowna MSI 865PE Neo2 z ktorej wypialem piny usb z panelu frontowego i nie umiem teraz sobie ich spowrotem podlaczyc poniewaz sie rozsypaly. Znalazlem manuala ale niewiele mi mowi poniewaz nie mam oznaczonych pinow kolorystycznie. Czy moze mi ktos powiedziec jaki kolor w jaki pin wlozyc zeby usb spowrotem zadzialaly???

Z gory dzieki za odpowiedzi, pozdro.

Zazwyczaj pierwszy

Red 5V >> White - >> Green +>>GND :slight_smile:

mam 8 przewodow oznaczonych wg producenta VCC, VCC, USB0-, USB1-,USB0+,USB1+,GND,GND i KEY oraz USB0C ale akurat te 2 ostatnie wiem ze sa puste. Rozumiem ze zazwyczaj jest tak jak napisales ale musze miec pewnosc bo zle podlaczenie grozi uszkodzeniem plyty glownej :slight_smile:

VCC - zasilanie czerwony +5V

GND - czarny masa

I z tymi nie możesz się pomylić.

USBO- kolor biały sygnałowy

USBO+ kolor zielony sygnałowy

I gniazdo USB

USB1- kolor biały sygnałowy

USB1+ kolor zielony sygnałowy

II gniazdo USB

I w sygnałowych jak się pomylisz nic się nie stanie,co najwyżej porty nie będą pracować - masz opis gniazd w książce poczytaj.

Na płycie zamiast opisu USB -/+ może być D -/+.

wielkie dzieki, teraz juz mam o wiele latwiej bo kolorystycznie, w manualu jest oznaczenie usb- a nie d :). Sprawdze to podlaczenie i dam znac.

Złączono Posta : 01.08.2006 (Wto) 9:18

jeszcze jedno pytanie, chcialem teraz podlaczyc i zobaczylem ze mam 8 roznych kolorow, jesli czerwony to VCC, czarny GND, zielony i bialy sygnalowe to pozostaje mi jeszcze kolor brazowy, niebieski, zolty i pomaranczowy a wsrod ktorych mam drugie VCC i drugie GND oraz 2 sygnalowe. Niestety nie mam 2 razy takich samych sygnalowych. W

pin 1 i 2 mam podpiac VCC,

w 3 usb0-,

w 4 usb1-,

w 5 usb0+,

w 6 usb1+,

w 7 i 8 GND

9 i 10 sa puste (key i usb0C)