Problemy z połączeniem na WinXP po zmianie nazwy SSID


(andy d) #1

Witam,

Z góry przepraszam jeśli ten lub podobny problem już pojawił się na forum.

Sprawa wygląda tak: posiadam router Linksys WRT54GL, który rozdziela dostęp do sieci na 3 komputery (oczywiście bezprzewodowo). Kilka dni temu postanowiłem zmienić nazwę sieci wi-fi - "Wireless Network Name (SSID)" w setupie routera. Po tej zmianie i ponownym połączeniu (już do nowego SSID), wystąpił niezrozumiały dla mnie problem na 2 komputerach z XP (na Win7 wszystko działa poprawnie), to znaczy połączenie jest nawiązane, natomiast dostępu do routera nie ma (nie jest możliwe połączenie się z setupem, pakiety odebrane cały czas wynoszą 0). Czyli mimo połączenia, router nie odpowiada. Po zmianie nazwy na pierwotną, problem istnieje nadal. Czy ktoś wie jakie może być rozwiązanie tej kwestii?

Dodam, że wszystkie komputery mają stały IP oraz sieć jest zabezpieczona przez WEP.

Bardzo liczę na waszą pomoc!

Pozdrawiam.


(roobal) #2

Nie włączyłeś przypadkiem filtrowania po adresach MAC kart sieciowych? Podepnij się kabelkiem pod router i sprawdź ustawienia. Ogólnie lepiej jest konfigurować router na kabelku niż na Wifi :slight_smile:

Proponuję zmienić na WPA/WPA2, WEP jest słabym zabezpieczeniem :wink:

Pozdrawiam!


(andy d) #3

Miałem włącząną tą opcję, ale po tych problemach wyłączyłem i niestety nic nie pomogło. W każdym razie dzięki za odpowiedź.


(roobal) #4

Masz oryginalny firmware czy alterntywny?

Pozdrawiam!


(andy d) #5

Oryginalny.


(Monczkin) #6

andy d , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule, zgodnie z zasadami pisania na forum. Inaczej zostanie usunięty.

viewtopic.php?f=16&t=394978