Problemy z połączeniem z niektórymi stronami internetowymi

Problem polega na tym, że nie mogę się połączyć ze stronami m.in. microsoft.com; gazeta.pl i pewnie innymi. Na pewno nie jest spowodowany przez wirusy - logi były już sprawdzane. Poza tym problem występuje tylko przy połączeniu przez router - podłączyłem internet na zwykłym modemie USB - otrzymany od Orange i te strony się wczytały i działają - więc problem leży po stronie routera - co może to powodować. Router to Netgear DG834G v4.

może router ma poblokowane niektóre adresy albo nie może odnaleźć strony po DNS’ie. Sprawdź konfigurację

W liście zablokowanych stron nic nie ma, a uzyskiwanie adresu IP i serwerów DNS mam ustawione na automatyczne od dostawcy.

teraz zauważyłem, że mamy tego samego routera. Spróbuj ustawić na komputerze statyczne DNS’y takie jakie wykorzystuje router (u mnie są to: 83.238.255.76 i 213.241.79.37, sprawdź sobie swoje w zakładce diagnosits).

Chodziło o coś takiego?

adresy.th.png

Jeśli tak, to nic to nie dało - zresetowałem połączenie. Dalej nie wczytują się strony MS, ani np. gazeta.pl

Zresetuj router do ustawień fabrycznych, a następnie skonfiguruj go ponownie wg zaleceń dostawcy.