Problemy z Potencjometrem głosu Aspire5710zg

witam serdecznie to moj pierszy post w rzyciu wiec sorka za jakiekolwiek nieścisłosci

Moim problemem jest to iz glos mam na maxa jesli krece potencjometrem od regulacii głosu jak chce sciszyc nic sie nie dzieje jesli ktos mial taki przypadek niech da znac, moze to jakis problem z oprogramowaniem moj system to oczywiscie nieszczesna vista :expressionless:

pozdrawiam

Popraw błędy i używaj polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Proponuję zacząć od przeczytania instrukcji obsługi. Może tak powinno być, bo ten potencjometr służy do czegoś innego.

Potencjometr powinien regulować sprzętowo głośność wzmacniacza, system operacyjny nie ma tutaj znaczenia.

Może potencjometr działa tylko na wyjście słuchawkowe? Albo co innego…

Kiedyś były potencjometry regulujące siłę głosu na wyjściu słuchawkowym CD-ROMu, aż po wielu latach producenci zorientowali się że nikt z tego nie korzysta.

Albo potencjometr nie działa jak jest w programie ustawiona maksymalna siła głosu, przy mniejszej będzie działać :smiley:

A może chodzi o to, że kręcąc potencjometrem nie reguluje się siła głosu w programach Windowsa (Media Player, Regulacja Głośności)? Nie przesuwają się suwaki głośności w tych programach? Jeśli tak, to jest zupełnie normalne, obydwie regulacje są zupełnie niezależne. Tylko niektóre laptopy czy klawiatury mają przyciski głośniej/ciszej/mute, wtedy działają one w większości programów, natomiast potencjometr nie. (nie do końca jasne jest przedstawienie problemu)

jnjn jak mam poprawic bledy i gdzie właczyc edytuj i popraw jak mozesz to opisz mi to dokladnie zgóry dziexs

:lol: