Problemy z powiększeniem dysku C

Witam mam taki kłopot. Koleżanka poprosiła mnie o przerobienie jej laptopa Lenovo G550 do stanu używalności tzn. m.in. powiększenie dysku C który ma 10 GB i nie można uaktualniac systemu bo zaraz brakuje miejsca. Więc odpaliłem Paragon Partition Magic i uzyłem opcji “Połącz partycje”. Jednak program pokazuje coś takiego

a5c2sj.jpg

Nie wiem dlaczego tak jest. Próbowałem również instalatorem windows bo przeczytałem w necie że tez można jednak trzeba będzie usunąc wszystkie partycje aby je stworzyc na nowo, a na dysku D jest duzo różnych dokumentów i prywatnych rzeczy koleżanki więc wolałbym ich nie ruszać. Możecie mi pomóc, jakos to zrobić żeby powiększyć dysk C kosztem dysku d nie tracąc danych? Jaki program by mi pomógł na 100%? Jak macie jakieś pytania, jak potrzebne jakies screeny to piszcie bedę wstawiac co sie da.

Screen z okna ogólnego:

Próbowałem również Acronis Disc Director’em ale komputer się zawiesza po restarcie…

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Ten program Ci pomoże: EASEUS Partition Master Home Edition http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

W pierwszym etapie zmniejsz partycję D o tyle, o ile chcesz powiększyć C. Powstanie miejsce nieprzydzielone, ustaw je obok C i następnie C powiększ o to nieprzydzielone miejsce.

PS. widzę, że D to partycja logiczna i właśnie to może powodować problemy.

Wątpię, ponieważ zmieniałem ją na podstawową, aktywną i upodabniałem ja do C na 100 sposobów i nic. Jutro spróbóje tym programem co mi dałeś ale musze iśc bo Matrix leci. Pozdro.

Kiedyś napisałem poradnik, może pomoże:

Powiększanie partycji w Acronis Disk Director

Zdefragmentu oba dyski przed zabawą w zmiany wielkości.

Cedar ma rację!

też chciałem tak napisać !!

dzieki chłopaki! wszyscy mi bardzo pomogliście na swój sposób! Dzięki!!

pozdrawiam