Problemy z programem e-mule

Witam, może mi pomożecie, szukałem już na różnych stronach porad, ale nic to nie dało. Ściągałem film w e-mulu, ale zawiesił mi się komputer. Po ponownym włączeniu e-mula nie widzi on już ściągane pliku. W folderze utworzonym przeze mnie, w którym przechowywane są pliki tymczasowe mam 3 pliki (ściągałem jeden film): plik o nazwie “001”, “001.part.met.bak” i “001.part.met”. Gdzieś czytałem, żeby usnąć plik part met i próbowałem w ogóle różnych kombinacji, ale nic to nie dało. Dzięki z góry

a może to rodzaj jakiegoś archiwum? nie kombinowałeś pod tym kątem? spróbuj to rozpakować w total commandrze

ale skad archiwum jak to sa pliki e-mula i ja tam nic nie zmieniałem…

Nie jestem pewien ale spróbuj w ten sposób: zobacz który z tych trzech plików zajmuje najwięcej. Powinien zajmować około tyle co ten film czyli jakieś 700 mb i zmień jego rozszerzenie na avi i odpal. Możliwe, że się odpali bez problemu.

Jeżeli plik jest pobrany do końca to możesz zrobić tak jak napisał @ mkwawa. Jednak lepszym/bezpieczniejszym rozwiązaniem jest:

  • odnaleźć ten sam plik i raz jeszcze zacząć go pobierać (musi to być jednak na 100% ten sam plik -> ta sama suma kontrolna)

  • w momencie gdy plik będzie na liście (na nowo pobierany), kliknij na niego prawym i w menu powinna być opcja “dołącz/zaimportuj części” lub nazywająca się jakoś podobnie - klikasz na nią, otworzy Ci się okienko wybierasz ten plik tymczasowy np. 001 (rozszerzenie eMule wybierze sobie już sam) i zatwierdzasz. Powinno zaimportować te części pliku, które wcześniej już pobrałeś (może to chwilę potrwać, bo program będzie analizował poprawność poszczególnych części pliku).

Ten sposób działa też na pliki, które nie do końca zostały pobrane zanim zniknęły z listy pobrań. Po prostu program zaimportuje wszystkie poprawne części pliku, a te których nie ma lub te, które zostały uszkodzone pobierze sobie na nowo.

Pozdrawiam.

po wybraniu tego największego pliku w opcji “import plików” pojawia się napis w statusie: już pobierany (wcześniej dałem do ściągania dokładnie ten plik, który ściągałem zanim się komputer zawiesił)

W takim razie spróbuj dodać go i zapauzować pobieranie tak aby plik nie był w użyciu - zobacz czy wtedy też wystąpi ten komunikat.

baluciak ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.