Problemy z przerywaniem internetu

(Kontakt) #1

Cześć ... 

Jestem tutaj bo mam problem z internetem w laptopie. Otóż przy pobieraniu większych plików potrafi mi po prostu rozłączyć się.

Posiadam w domu internet bezprzewodowy. Mam router linksys wrt54g a laptopa mam marki lenovo. To właśnie na nim mam problemy. Kiedy ściągam większe pliki przy innym laptopie - mam w domu jeszcze jeden stary laptop to oczywiście wszystko jest w porządku.

Kiedy zaś podłączam ten laptop na którym mi tnie internet do bezpośredniej skrzynki dostawcy internetowego (internet mam od UPC) to idzie mi dobrze. 

Podsumowując to nie wydaje mi się, że router może być uszkodzony bo drugi laptop ściąga mi sprawnie a wszystko wskazuje na laptopa który mi szwankuje. Co to może być? Czy może  to być jakiś wirusik (szczerze powiedziawszy szukałem takiej informacji ale się doczytać nie mogłem), czy to uszkodzona karta sieciowa .... czy może jakieś złe ustawienia routera na kompie.

Pomóżcie ... tylko proszę nie rzucajcie mocno terminami komputerowymi bo mogę nie pojąć o co wam chodzi. Od czego mam zacząć?

(Longhorn2009) #2

Może jest jakaś niekompatybilność w typie szyfrowania, możesz je na chwile wyłączyć dla testu na routerze i zaobserwować efekt.

Może też być sytuacja, że masz ustawiony klucz szyfrujący TKIP, a nowoczesne karty nie najlepiej z nim współpracują (potrzebna wtedy zmiana na AES).

(Kontakt) #3

Jeśli chodzi o restartowanie routera to robiłem to kilka razy.

A jeśli chodzi o klucz szyfrujący to mam ustawiony na TKIP i w sumie mogę go przestawić na AES ale jak wytłumaczysz ten fakt, że przy innym laptopie, jeszcze starszym od tego lenovo czyli HP Compaq nx7300 działał … aczkolwiek nawet nie sprawdzałem jak tam jest ustawiony ten klucz bo nie logowałem się do routera poprzez przeglądarkę … muszę sprawdzić jak tam jest ten klucz ustawiony to ci napiszę … jeśli faktycznie jest na AES to spróbuję przejść na AES ale nie wiem czy jak przechodziłem na AES to mi się nie pojawiała informacja że mam sieć bez zabezpieczeń a to mi się nie uśmiecha by każdy kto ma wifi mógł korzystać z mojej sieci.

(Longhorn2009) #4

Jak mówiłem nowsze karty nie działają dobrze z TKIP, starsze wprost przeciwnie.

(Kontakt) #5

Ale ten starszy laptop mam ustawiony jak ten obecny na TKIP i ściąga bez żadnych przerwań. Przed chwilą sprawdziłem. A może coś się porypało w karcie i ją trzeba wymienić? Jak to sprawdzić?

(Longhorn2009) #6

Najpierw ustaw w niej klucz na AES zamiast TKIP i testuj.

(Kontakt) #7

Wiesz co się stało jak ustawiłem klucz na AES i zapisałem zmiany? Całkowicie mi rozwaliło połączenie i jedyne co musiałem zrobić to zresetować router i wprowadzić dane jeszcze raz. AES nie działa niestety …