Problemy z radeonem 9550se

Witam posiadam kartę graficzną ATI Radeon 9550se 128mb/128bit i mam poroblem z obrazem. Po włożeniu karty do kompa Obraz włącza się lecz gdy zainstaluje sterowniki zaczynają się problemy z monitorem (Panasonic PanaSync 4 15cali). Wyświetla się bios, bot ekran windows’a xp, lecz gdy uruchamia się system monitor gaśnie i nie wyświetla obrazu. Podłączałem innym monitor pod kompa i wszystko działało jak trzeba. Monitor testowałem na innym komputerze i też działa elegancko. Jedynie z tym radiem coś jest nie hallo. Może ktoś napotkał taki błąd u siebie i zna sposób na naprawę.

Pewnie masz ustawienia karty, których nie da się uzyskać na tym monitorze.

Uruchom Windows w trybie awaryjnym i zmień rozdzielczość na 800x600 i na najmniejsze odświeżanie.

Jak później uruchomisz system to spróbuj pozmieniać ustawienia do optymalnych.

pozdro

Niestety w Trybie awaryjnym w ogóle nie mogę zmienić rozdzielczości, przestawiam ten suwak na 800-600 biorę zastosuj i zero reakcji. Wchodzę jeszcze raz a tam znów 1280-1024 nie wiem co się dzieje. Początkowo myślałem że to coś z windows’em lecz po formacie nadal to samo.

a system windows nie dostowsował sam rozdzielczości?

Niestety ale nie, właśnie mnie to też zdziwiło

W takim razie podłącz inny monitor i zmień rozdzieczlość i odświerzanie. Zmiana tych parametrow w trybie awaryjnym nic nie zmieni, ponieważ tam system ma się odpalić jaknajniższymi nakładami pracy, więc i rozdzielczość/częstotliwość są najsłabsze. Można to wykonać jakoś spod awaryjnego, ale nie wiem jak.

Dobrze spróbuje i dam znać czy zadziała. Dzięki :slight_smile:

Mam podobny problem tylko polega on na tym ze karta nie działa w trybie 3d zadna gra ani test np. 3dmark03 nie chcą ruszyc wyłancza sie monitor i koniec kom sie wiesza. Help pozdro 4 all

próba innych sterowników

-ale ja miałem podbnie,brak współpracy z monitorem

-ze karta nie działa w trybie 3d-sprawdż directX

stery zmieniałem a direx najnowszy 90c

a direx najnowszy 90c-ale sprawdż

w uruchom wpisz dxdiag

w trzeciej zakładce Ekran jest moduł testujący

wszystko powinno być na włączone

Format zrobiony a dxdiag wszysko włączone i testy wszystkie chodza ok ale tryb 3d karty nie ani gra ani 3d mark nie idzie.

Jaka karta? Jak temperatura karty? Jak zasilacz?

Karta radeon 9550 Palit temperatura w stresie ok 30-40 stopni tak mi sie wydaje zasilacz 300W.

A jaka marka? I jak napięcia trzyma?

producent Palit a jak sprawdzic napiecie??

Napięcia to miernikiem cyfowrym najlepiej :wink:

Palit robi zasilacze? Chodzi o producenta zasilacza.

nie Palit również produkuje grafiki. Zasilanie ok

nieorozumiem :stuck_out_tongue:

Palit robi karty graficzn, a Ty masz podac producenta zasilacza. Palit z tego co mi wiadomo nie wyprodukował ani 1 zasilacza.

A to skąd wiadomo?

OT-kosmos.JNJN