Problemy z RAM

witam kupiłem sobie 2x po 2GB Kingstona 800, i w kompie miałem jeszcze 2x po 1 GB Kingstona 667 , i jak włączam kompa to z komputera wychodzi taki pisk krótki i komputer nie reaguje niby chodzi a na monitorze nic nie ma zero reakcji, jak wyciagne jedna 1 GB kingstona to sie wlaczy komputer ale po jakims czasie wyskoczy niebieskie tlo z jakimis napisami , i trzeba restarta albo sam sie zrestartuje i tak ciagle a nieraz zawiesza sie przy ładowaniu systemu .Nie wiem co jest , jak mam podłączone 2 x po 1 GB 667 to wszystko dziala ok ale jak je wyciagne i wstawie dwie karty po 2 GB Kingstona 800 , to po jakiś czasie wyskakuej to niebieskei tło z napisami że błedy czy coś używam Windowsa 7 i Windowsa XP. Moja Płyta główna czyta 667 i 800 więc nie powinno być problemu ale możę trzeba coś w \Biosie pozmieniać .w biosie gdzie mamy o pamięci ram zmieniłem z AUTO na 800 i talej nic .Ten pisk jest dopiero jak mam podłączone wszystkie pamięci RAM 2x po 2GB i 2x po 1 GB czyli mam zajęte wszystkie gniazda na ramy .Proszę o pomoc

To używaj 2x2gb tylko a te 2x1 wyrzuć lub sprzedaj/oddaj koledze…

ale chodzi własnie że 2x po 2GB też nie chodzą też wyswietla ten niebieski komunikat. tylko dzialaj ramy 2x po 1GB

i wlasnie nie wiem czy cos zmienaic w biosie

Na początek zostaw tylko 2x2 GB w odpowiednich gniazdach (zgodnie z manualem) i zresetuj bios. Jeżeli nie pomoże, to sprawdź jakim napięciem płyta zasila RAM, i jakiego napięcia wymagają kostki. U mnie np. do poprawnej pracy A-Daty potrzebują 2.1V, a płyta domyślnie daje 1.8V. Jeżeli wciąż będą występowały problemy, to kolejno: zaktualizuj bios, wymień pamięć na inną. Stary RAM dołóż dopiero, gdy komputer zacznie stabilnie działać z nowym. I na miłość boską! Windows 7 to BETA!