Problemy z rodzielczością i sterownikami po instalacji 7

Witam :wink:

Przeprowadzona przeze mnie wczoraj instalacja 7 na Viście (Compaq) spowodowała, że do wyboru mam wyłącznie trzy(!) rodzaje rozdzielczości : 1280x720, 1024x768, 800x600. Wygląda to tragicznie i nie mam pojęcia co z tym zrobić. Na drugim lapku Della wszystko zainstalowało sie poprawnie i 7 hula aż miło- do wyboru mam także mnóstwo rodzielczości a w Compaqu lipa totalna. W Dellu mam Mobile Intel® 4 Series Express Chipset GMA 4500 MHD, w Compaqu jest Nvidia. Czy do tej drugiej wystarczy tylko zainstalować stery z neta,ze strony? Proszę o pomoć, nie znam się jakoś super dobrze a muszę zrobić z tym bałaganem porządek ;))

p.s. dodam, że gdy wchodzę w ustawienia rozdzielczości i potem ustawienia zaawansowane w informacjach ogólnych wyświetla mi się zamiast NVIDIA - Standardowa karta graficzna VGA.

jestem laikiem, nie wiem co robić w tej sytuacji :frowning:

To jest brak sterowników - najpierw spróbuj w menedżerze urządzeń kliknąć prawym przyciskiem myszy na “Standardowa…VGA” i wybierasz “Aktualizuj oprogramowanie sterownika”, następnie wybierasz pierwszą opcję w oknie, które się pojawi. Jeśli to nie pomoże to pozostaje ci jedynie szukanie odpowiedniego sterownika na stronie NVidii: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

esawu1985 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Gdy klikam w menedżerze urządzeń w aktualicację tak jak zaleciłeś trwa wyszukiwanie online a poźniej wyskakuje mi informacja, iż system windows ustalił, że oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia jest aktualne, czyli dla tej nieszczęsnej VGA ehh. No nic poszukan na stronie Nvidii w takim razie, mam nadzieje, że to już pomoże :frowning:

a może coś z karta ;/ …