Problemy z siecią bezprzewodową

Witam mam problem tak jak w temacie. Posiadam nooteboka hp nx7400, mam w nim bezprzewodowe połączenie dzieki użądzeniu : Intel® PRO/Wireless 3945ABG Network Connection. Problem polega na tym że gdy prubuję się połączyć, system informuje mnie, tym komunikatem : “ograniczenie lub brak łączności”. Próbowałem przeintalować sterownik nic niedało. Jakość połączenia bardzo dobra, internet mam przez router w sieci netia. Zresetowanie routera nic niedało, nawet odległość laptopa od routera około 50 cm nic niedała. Opcja “napraw” w systemie windows nic niepomogła. A w sieci przewodowej niema żadnego problemu, wcześniej sieć bezprzewodowa terz go niemiała. Niemam juz pojęcia co robić niemogę w tej chwili skontaktować się z administratorem ale mogę raczej skorzystać z jego komputera, co jeszcze na to można poradzić znacie jakieś sposoby ?

klucz WEP wpisałeś?

Tak wpisałem

Sprawdż czy masz ustawienia na karcie wifi :

Data encryption (WEP enabled)

Key format ASC II charakters

Key lengght 128 bits (13 charakters)

sprawdź czy po drodze nie są gubione pakiety Start>>Uruchom>>>cmd

W oknie konsoli wpisz ping sprawdź statystyki.I sprawdź jeszcze adres MAC

Wprawdzie mam Neozdradę, ale… W Liveboxie trzeba wpisać MAC żeby zaakceptował komputer do połączenia bezprzewodowego, nie wiem jaki masz router, ale sprawdź to.

A DHCP jest włączone na routerze?

Mam podobny problem, którego nie rozwiązałem. Dla połączeń sieci wifi w routerze ustawione mam filtrowanie określonych adrsów MAC. I od czasu do czasu przy właczaniu laptopa nie nawiązuje on połaczenia automatycznie. Co ciekawe odpalam drugiego i wszytsko działa. Wpisywanie klucza WEP nie pomaga, albo nie może się połaczyć, albo nie może pobrać adresu sieciowego. Metodą prób i błedów doszedłem jak sobie z tym radzić. Albo drugim laptopem, albo tym samzm po sieci LAN wchodzę w konfigurację routera przełaczam kontrolę MAC dla wifi na disabled i po chwili mam połacznie wifi z laptopa, po czym spokojnie ustawiam kontorlę MAC na routerze i wszystko przez jakiś czas dobrze działa.

Przy okazji jakby ktoś wiedział skąd ten problem będę wdzięczny za jego ostateczne rozawiązanie. Mam router LINKSYS WRV200-UE