Problemy z siecią lan i ściąganiem plików!

Mam internet w szczecińskiej firmie http://www.itk.pl ! Mam pytanko,czemu mam tak mało wyświetlonych ludzi w ikonie “Cała sieć”.Kilka osób zawsze się wyświetla,a wiem że jest o wiele więcej osób podłocząych do sieci! Co za tym idzie mam małą mozliwosć ściągania od nich plików! Co zrobić żeby ich wykryć! Jest jakiś program!?!? MamXP.Dzieki z góry!

he he to nie jest problem. Po prostu nie wszyscy chcą aby ktoś im grzebał po komputerach i ściągał pliki !!

a ci co są widoczni zostawili drzwi otwarte do domu - idealne zaproszenie dla złych ludzi :slight_smile:

update:

a potem ktoś się dziwi, że ktoś mu okradł konto, bo akurat miał hasła zapisane na dysku :stuck_out_tongue:

Kolega Monczkin ma niewątpliwie rację. Do tego jeszcze dochodzi konfiguracja Twojej sieci. To że jesteście teretycznie w tej samej sieci (czytaj jako: net macie dostarczany przez jednego providera) wcalę nie musi oznaczać że wszystkie komputery są fizycznie w obrębie jednej sieci.

ja tez u siebie w sieci tez czasem tak mam. przyczyna tego jest to co moi poprzednicy powiedzieli lub tez zdaza sie ze jakis problem z secia.

pozdro

pgorąco polecam ci programik Shed

Umnie też nie widać wszystkich kompów w sieci ale ten programi skanuje całą sieć i pokazuje wszstkie komputery dostępne oraz co każdy z nich udostępnił ściągnąc go możesz z tego linka

Shed

po prostu osoby nie urzyły w czasie konfiguracji funkcji Udostepnianie plików i drukarek w sieci Microsoft network i to jest przyczyna ze ich nie widać w otoczeniu sieciowym

Dzięki wszystkim ! Niestety widać że reszta niechce się wymieniać plikami!

Ja mam zaś trochę inny problem, też jestem podłączona do większej sieci lan i po pól godzinie działania kompa zanika mi internet, jak uruchomię go od nowa to znowu jest internet, nie rozumiem tego i staje sie to denerwujące, administrator powiedział, że to z mojego kompa coś musi być,ale ja nie wiem co, jak macie jakieś pomysły to proszę o pomoc:)dzięki z gory! :smiley:

może być uszkodzona karta sieciowa , lużna wtyczka rj 45 wadliwy kabel lub po prostu potrzeba usunąć ustawienia i na nowo skonfigurować