Problemy z siecią - Laptop Asus N50Vn

Witam,

Laptop jw - Asus N50Vn. Mam taki problem, że jest zainstalowana Vista 64 bitowa, wszystkie sterowniki łącznie z lanem kartą sieciową, wifi itd. Menadżer urządzeń nic nie wyświetla na żółto, sieciówki są dwie - do lanu jakiś realtek i chyba do wifi. I teraz problem bo podłączam kabelek od Internetu i nie wykrywa mi sieci. Mogę się podłączyć do kilku bezprzewodowych i szerokopasmowej PPPoE (gdzie muszę podawać hasło i usera) a to nie o to mi chodzi. Przy moim stacjonarnym podłączam to samo, ten sam jeden modem siedzi i w lapku net nie chodzi a na pececie bez problemu. W laptopie miałem komunikat jak chciałem odświeżyć adres IP komunikat, że kabel od sieci jest niepodłączony.

Co może być przyczyną takiego problemu? I jak to naprawić?

Z góry dzięki.

“podłączam kabelek od Internetu i nie wykrywa mi sieci”. Ale o jaki internet Ci chodzi? Np z kablówki czy Netia, Neo? Określ.

Z kablówki, Multimedia Polska

Napisz po ludzku od początku jaki jest schemat Twojej sieci, urządzenia , konfiguracja.

Zrobiłeś masło maślane i nic z tego nie wynika.

Może spróbuj zmienić MAC na laptopie na ten ze stacjonarnego.

Niewiele wynika z Tego co napisałeś.

Jeśli Twój dostawca filtruje dostęp do sieci po MAC adresach, to niestety będziesz musiał zmienić MAC adres w laptopie a jeśli nie ma tego rodzaju filtrowania dostępu to spróbuj wpierw wyłączyć modem a następnie podpiąć laptop i włączyć modem. Czasem pomaga.

Dobra, temat do zamknięcia, usunięcia :smiley: Zainstalowałem Xp, te same stery (w sensie do tych samych urządzeń) i działa :wink: