Problemy z systemem/prosze pomozcie!

O2 - BHO: NAV Helper - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - D:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton AntiVirus\NavShExt.dll

kasuj 8)

Francuz a niby dlaczego ma to kasować.

Ps. Czekam na sensowną odpowiedz

dzieki za pomoc, poprobuje jeszcze co sie da robic zeby komputer dzialal dokladnie

polecam format albo przywracanie systemu do dnia kiedy to wszystko dzialalo

Koniecznie wyłącz przywracanie systemu, jeżeli jest włączone.

Usuwanie przeprowadź w trybie awaryjnym bez internetu.

Usuń jeszcze tego fałszywego anty:

Wklej nowego loga, aby zobaczyć co powraca.

Dwa atywiry to chyba zbyt wiele, zdecyduj, który odinstalować!

sory ze sie wtrace ale czemu kazecie wylaczyc przywracanie systemu? przeciez jesli ma wlaczone to niech cofnie powinno zadzialac nawet jesli system jest piracki wydaje mi sie ze jesli jest szansa to trzeba sprobowac i nie trzbaby bylo sie meczyc z kasowaniem plikow a co do antywirusow to Barnaba ma racje 1 wystarczy

boczi napisał:

Na jakiej podstawie, mozesz stwierdzić, że wersja Windowsa to pirat.

W systemie jest parę syfów i nie widzę w tym nic dziwnego, że są problemy z instalacją SP2!

Sp2 nie jest lekarstwem na trojany rezydujące w systemie i według mojej wiedzy należy go instalować w systemie pozbawionym szkodników.

Szkoda, że kolega nie napisał, jaki bład mu się ukazał. Jednak program złęgo klucza jest najczęstszy, dlatego podałem taką sugestię. Przupuszczenie. Jeśli chcesz się przekonać, poczekamy, aż kolega przedstawi błąd.

lukasz napisał:

Dlatego, że te wszystkie syfy są również w plikach przywracania systemu i po usunięciu ich ponownie z nich się regenerują.

achas

Barnaba dzieki za wyjasnienie :slight_smile:

mam dwa antywiry poniewaz norton mi dziwnie dziala raz tak raz nie.

jesli chodzi o powracajace rzeczy to przy kazdym wlaczaniu komputera powracaja:

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = res://D:\DOCUME~1\dom\USTAWI~1\Temp\se.dll/sp.html

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = about:blank

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = res://D:\DOCUME~1\dom\USTAWI~1\Temp\se.dll/sp.html

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = about:blank

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = about:blank

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = about:blank

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,HomeOldSP = about:blank

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,HomeOldSP = about:blank

O4 - HKLM…\Run: [sp] rundll32 D:\DOCUME~1\dom\USTAWI~1\Temp\se.dll,DllInstall

O2 - BHO: (no name) - {21A80E04-8D7C-447B-BA14-EC400A54265B} - D:\WINDOWS\System32\fcgo.dll

O4 - HKCU…\Run: [spyware Vanisher] c:\spywarevanisher-free\FreeScanner.exe -FastScan

O18 - Filter: text/html - {460535E5-8472-4F90-A1CD-1F7D2617010E} - D:\WINDOWS\System32\fcgo.dll

O18 - Filter: text/plain - {460535E5-8472-4F90-A1CD-1F7D2617010E} - D:\WINDOWS\System32\fcgo.dll

O4 - HKCU…\Run: [spyware Begone] D:\Program Files\freescan.exe -FastScan

poza tym zdarza sie ze np. o uzywam nortona, a pozniej nie chce mi dzialac i jakby ktos odinstalowywal a nikt tego nie robil.

Masz trojana CWS: about:blank / Temp\sp.html

Sciągnij CWShredder on powinien usunąć tego śmiecia. Użyjm w trybie awarjnym bez netu.

Oprócz tego do kasacji:

  1. W trybie awaryjnym puszczasz w ruch HijackThis i haczykujesz oraz klikasz Fix checked wymienione wpisy.

  2. Kasujesz plik zaznaczone na czerwono

Przed tymi operacjami wyłącz koniecznie przywracanie systemu!

usunelam to wszystko i zrobilam tak jak mowiliscie i problemu juz nie ma, dziekuje bardzo bardzo bardzo za pomoc :slight_smile: