Problemy z systemem Windows XP Proffesional z service pack 2

Witam, otóż jak w temacie mam problem ze swoim systemem lub też z komputerem. Na czym ów problem polega, otóż przy próbach wgrania łatek 1.05 lub 1.08 w wersji International (błąd występuje losowo) do gry Armed Assault ver. 1.00 PL komputer mi się zaczyna mówiąc potocznie zacinać lub zawieszać, w wypadku zacinania się kursor myszy dostaje drgawek jeśli wiecie co mam na myśli :wink:, normalnie wystarczyłoby zrestartować ale wtedy właśnie pojawia się sedno problemu, mimo zrestartowania komputera system operacyjny uruchamia się dość długo, normalnie jest to chwila moment a tutaj do 5 czy 10 minut potrafi się wydłużyć (czas w przybliżeniu nie liczyłem), po uruchomieniu system dalej się zacina i nie można normalnie pracować. Ponadto raz identyczny błąd pojawił się przy defragmentowaniu dysku (jest partycja) oraz czasami zdarza się przy grze Combat Mission Shock Force ver. 1.08 PL. Aha znalazłem sposób trochę dziwny jak unikać tych zawieszek, gdy coś takiego mi się zdarza po prostu wyjmuje wtyczkę z kontaktu (przy grze CM:SF która wciąż mam na dysku), błąd się nie powtarza, Armed Assault nie instaluje już bo nie mam pewności czy to by poskutkowało.

Mój sprzęt to:

CPU to 2 rdzeniowy Intel Pentium Dual E2180 każdy z dwóch rdzeni po 2.00 GHz,

Karta graficzna to NVidia GeForce 8500 GT,

RAM’u mam 2.00 GB.

W razie czego postaram się dokładniej sprawdzić co tam mam.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc w rozwiązaniu problemu, chciałbym już uniknąć ciągłego formatowania komputera i niemożności w używaniu owych programów w sposób normalny.

jaki zasilacz?