Problemy z systemem XP

Witam

Problem polega mniej więcej na tym:

Chcę uruchomic msconfig, wchodzę w start>uruchom>wklepuję nazwę>>>>>i wyskakuje mi komunikat: System nie może odnaleźć pliku, upewnij się, że nazwa pliku jest poprawna…

Odnajduje ten sam plik w systemie i uruchamia się bez problemu [??] Może ktoś wie dlaczego tak się dzieje?

Inne aplikacje uruchamiane tą metodą uruchamiają się bez problemu

Podobnie sprawa się ma z Pomocą i obsługą techniczną klikam na ikone wyskakuje podobny komunikat, gdy odnajduję plik na dysku wyskakuje następny komunikat: System nie może otworzyć […] ponieważ usługa systemu nie jest uruchomiona, aby rozwiązać problem uruchom Pomoc techniczną… i koło się zamyka :slight_smile: Obłęd

Wykluczam działalność wirusów, robaków, trojanów i innych wynalazków (skanowałem system na wszystkie ewentualności). Mam zainstalowany SP2

Widocznie powyłączałeś niektóre usługi. Spróbuj uruchomić plik services.msc i tam poszukaj potrzebnej usługi. Jeśli Ci wyskoczy błąd, że nie może znaleźć pliku, to wchodzisz w Panel Sterowania -> narzędzia administracyjne -> usługi, i tam powłączaj potrzebne usługi. Powłączaj:

  • instrumentacja zarządzania windows

  • magazyn chroniony,

  • menedźer dysków logicznych,

  • pomoc i obsługa techniczna,

  • usługę bramy warstwy aplikacji,

Powinno pomóc :mruga: :spoko: