Problemy z szybkością internetu - wolne wcztywanie

Hej,

Witam wszystkich,

Ostatnio zmieniłem sobie dostarczyciela internetu na upc, z szybkościa internetu 30 MB i mam taki problem bo jak miałem aster city u ktorego szybkość wynosiła 6 mb to w niektorych okolicznościach szybciej mi ściągało z niektórych stron.

Więc chciałbym zapytać czy istnieje jakaś opcja sprawdzenia czy mój net działa poprawnie tzn czy jest odpowiednio skonfigurowany bo teoretycznie gdy posiadam 30 mb a posiadalem 6 to powinno mi szybciej sciagac a tak niestety nie jest i chciałbym sie dowiedziec dlaczego.

Czy jest jakaś opcja sprawdzenia tego ?

Obecnie jestem podłączony do internetu za pomocą routera linksys od ktorego mam bezposredni kabel do mojego pc’ta.

Zmieniłem sobie nawet MTU na bardziej optymalne ale niewiele to pomogło.

Według takich stron jak http://www.speedtest.pl/,http://www.komputerswiat.pl/aplikacje/nettest/szybkosc-internetu.aspx mam szybkość około 30 mb wiec teoretycznie powinienem miec szybkość sciagania.

Teoretycznie powinienem mięc szybkość sciągania 3,75 mb/s a tak nie jest.

Czy istnieje jakiś sposób aby sie dowiedziec dlaczego tak nie jest ?

Pozdrawiam,

Sew

http://www.noc.gts.pl/

Sprawdź ile dokładnie wynosi pobieranie.

Czyli 240Mb/s?

Czyli posiadasz niecałe 4MB/s a posiadałeś ok 0.7MB/s?

Czyli ok 400KB/s?

Po pierwsze mylisz jednostki, masz net 30 Mb/s=3,75 MB/s. Skoro speed test pokazuję prędkość deklarowaną przez ISP to jest ok.

To że ściągasz z mniejszą prędkością nie oznacza, że wina jest po Twojej stronie bądź po stronie Twojego ISP. W większości przypadkach serwery skąd pobierasz dane nie obsługują takich prędkości.

Aby się przekonać że wszystko jest ok, wejdź na jakąś stronę i pobierz coś. Może być np jakaś wersja ubuntu z oficjalnej strony.

zacznij od dowiedzenia się jaka jest różnica pomiędzy Mb, a MB czyli dokładniej pomiędzy megabitem a megabajtem, potem zadawaj pytania. Bo wbrew pozorom wielkość liter ma znaczenia.

I pamiętaj że prędkość nie jest zależna tylko od twojego łącza, ale również od ograniczeń łącza po drugiej stronie. Dla przykładu popularny serwis chomikuj.pl ogranicza prędkość do 300KB/s dla pobierania jednego pliku.

Sprawdziłem tym programem.

Wybrałem sobie plik o pojemności 500 MB i prędkość pobierania była 2 Mb przez firefox’a.

Następnie użyłem opcji Ping i wprowadziłem mój adres i otrzymałem:

Ping

Pinging 89.68.254.61:

PING 89.68.254.61 (89.68.254.61) 56(84) bytes of data.


--- 89.68.254.61 ping statistics ---

10 packets transmitted, 0 received, 100% packet loss, time 9070ms

A używając programu WinMTR. Otrzymałem to:

|------------------------------------------------------------------------------------------|


| WinMTR statistics |


| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |


|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|


| 89-68-254-61.dynamic.chello.pl - 0 | 107 | 107 | 0 | 1 | 16 | 0 |


| ________________________________________________|______ | ______|______ | ______|______ | ______ |


   WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir ( stanimir@cr.nivis.com )

SewerynSewer

Zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji na forum, proszę o zmianę tytułu wątku, który będzie konkretnie odzwierciedlał problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Przypadkiem twój router nie blokuje możliwości pingowania?

Pozdrawiam!

Temat odzwierciedla mój problem konkretnie ponieważ mam problemy z szybkością internetu a nie wiem z czego wynikają

Dodane 15.03.2012 (Cz) 21:49

Ostatnio pojawiły mi się problemy z wczytywaniem plkow z youtube’a o jakości 720 HD.

Na początku filmik 20 minutowy HD ( 720) wczytywał mi 2-3 minuty, teraz około 7-8 minut a nawet przerywa mi i zatrzymuje mi filmik w czasie wczytywania.

Zupełnie jakbym miał spowrotem moje 6 mb/s ,ale testy ciagle twierdzą ,że mam 30 mb/s. Więc nie wiem co o tym myśleć.

Uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poleceń

ipconfig

ping localhost

ping adres_ip_bramy_domyślnej

ping dobreprogramy.pl

tracert dobreprogramy.pl

Sprawdź czy jakaś aplikacja w tle nie korzysta z łącza, przeskanuj komputer programem antywirusowym.

Pozdrawiam!

Zdarza się że serwer jest przeciążany lub po prostu buforuj z wyprzedzeniem kilkuprocentowym. Dużo serwerów ma ograniczone pobieranie na 1 połączenie dlatego niektórzy stosują akceleratory pobierania, które wykonują kilka połączeń jednocześnie (i np. z 2 Mb/s robi się 10Mb/s).

2 Mb/s ~ 250 KB/s czy 2M B/s ~ 16 Mb/s?