Problemy z twardym dyskiem

(Gregory541) #1

Witam miałem zainstalowanego na netbooku windowsa 7 i ubuntu i teraz po formacie nie pokazuje mi 250 gb (w przybliżeniu) tylko 230 GB Norton Partition Magic jak chce zrobic formata z bootowalnego pendrive to pokazuje error 150* a gdy chce instalowac windows xp wywala po chwili niebieski ekran ze dysk moze byc uszkodzony , domyślam sie ze sa namotane tam partycje ,tzn gdzieś jest ukryta ex4 (linux) której windows ani norton nie widzi i to jest tym errorem w nortonie.Siedze nad tym juz prawie tydzien i kicha , Ciągle to samo n, zainstaluje ubuntu widac 250 GB a gdy zrobie formata na windowsie 230GB chociaz niby dysk całkowicie z wszystkiego sformatowany podczas instalacji windowsa

pozdrawiam i z góry dzieki

(kamil_w) #2

Po polsku to powinno brzmieć - gdy przeprowadzę proces formatowania dysku twardego (bądź partycji).

1. Podejrzewam, że dysk twardy masz właśnie o wielkości 250GB. Zwróć uwagę na to, że w Windowsie rozmiary plików podaje się w kB, MB i GB, a w Linuksie w kiB, MiB i GiB. Drobny szczegół, a jednak... (odsyłam do Google'a)

2. Mimo wszystko jeśli jesteś przekonany, że coś jest nie tak, możesz skorzystać z Gparteda wgranego na USB z formatem plików FAT32 za pomocą aplikacji Unetbootin i tam sprawdzić jak wygląda podział dysku.

3. Błąd wyświetlany przy instalacji systemu Windows XP spowodowany jest najpewniej brakiem sterowników SATA na płycie instalacyjnej systemu. Trzeba by dodać je do płyty za pomocą programu nLite i wtedy ponowić instalację.

(Gregory541) #3

tylko zen ie posiadam CD-romu

(kamil_w) #4

-o

Płyta z Windowsem -> nLite -> zapisz jako ISO -> bootujący pendrive (wszak chyba wiesz jako taki zrobić, skoro próbowałeś już zainstalować Windowsa XP bez płyty).

(Gregory541) #5

instalacja sterowników nic nie dała

(Frog) #6

gregory541 , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038