Problemy z udostępnianiem w sieci domowej

Witam. Problem poruszany X razy, aczkolwiek rozwiązanie nie zawsze tkwi w tej samej czynności. Stworzyłem grupę domową na swoim lapie (Win 7 Pro). Wyłączyłem ochronę hasłem bo to już była totalna porażka (może wrócimy do tego jak rozwiążemy aktualny problem).

Komputer, któremu chcę udostępnić pliki pracuje pod systemem Windows 7 Starter. Oba komputery są przyłączone do grupy domowej, ale coś się nie zazębia tak jak powinno. Starter: W pasku nawigacji eksploratora Windows widnieje odnośnik Grupa domowa , która jednak nie przedstawia komputerów w sieci, a:

image_id: 3814

Pod grupą domową widnieje jeszcze odnośnik Sieć. Po kliknięciu widzę nazwę mojego komputera i udostępniane przeze mnie biblioteki (m.in. wideo, muzyka). Problem w tym, że nie mam do nich dostępu:

image_id: 3813

Na żadnym komputerze nie pracują aktualnie zapory. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Dodajesz komputery do tej samej grupy roboczej. Następnie jak uruchomisz dowolne okno ma górze masz taką belkę z opcjami. Powinno tam być coś takiego jak udostępnianie. Udostępniasz dany katalog i dodajesz userów, którzy mogą się z nim łączyć i nadajesz im odpowiednie uprawnienia. Na drugim kompie powinien być widoczny zasób, i jak w niego wejdziesz podajesz odpowiednią nazwę użytkownika, hasło i powinno chodzić.

Oczywiście komputery znajdują się w tej samej grupie roboczej. Dla testu, podłączyłem do niej jeszcze komputer z XP Home. I spraw wygląda następująco:

Z mojego komputera (7 Pro) mogę korzystać z zasobów udostępnionych przez XP w 100%. Za to bez wzajemności - na XP dostaję:

image_id: 3813

Nie mogę za to korzystać z udostępnionych bibliotek netbooka (7 Starter) - udostępniłem z niego bibliotekę Obrazy (odczyt i zapis) ale na moim komputerze widzę tylko pusty katalog Users.

Podsumowując:

  1. Żaden z komputerów w sieci nie może połączyć się z moim (screen)

  2. Z mojego komputera mam dostęp tylko do plików udostępnionych na XP

Pozdrawiam!