Problemy z uruchomieniem komputera po czyszczeniu z kurzyu

Problem polega na tym, iż po wyczszczeniu komputera z kurzu, czyli wyjęciu wentylatorów z obudowy, częściowym wypięciu kabli zasilających z płyty (dodatkowe usb, 1394) i oczywiście zostały wypięte kable z zasilacza. Komputer w ogóle nie daje oznak życia. Co może być przyczyną? :frowning:

Cześć,

zasilanie 4pin/8pin podłączone? Zasilacz startuje na sucho (tzn bez płyty)? Albo najgłupsze pytanie: włącznik jest dobrze podłączony?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Dodane 06.07.2013 (So) 10:50

BTW. Jaki to zasilacz?

  • czy został wypięty kabel zasilający z zasilacza?

  • czy nie za bardzo walczyłeś odkurzaczem? Wentylatory potrafią działać jak prądnica…

  • czy nie zaatakowałeś w ciepły dzień kondensatorów/innych elementów grzejących się sprężonym zimnym powietrzem? Popatrz dokładnie na kondensatory, czy nie są spuchnięte, albo nie widać na nich śladów jakby rdzy:

img_9870a_1847.jpg

  • czy jesteś pewny, że wszystko podłączyłeś? Totalnie martwy komputer? Może wypięty jest przycisk POWER z płyty głównej? (sprawdź te cienkie kabelki, pewnie jest opisany jako PWR ),

  • jak czyściłeś zasialcz?

Czyszczenie dawno nie ruszanej elektroniki często kończy się uszkodzeniem: kurz (poza tym że dobrze blokuje odprowadzanie ciepła), szczególnie w połączeniu ze ‘smołą’ w domu palacza potrafi ‘przedłużać’ życie niektórych elementów: jak to się mówi: "nie ruszaj starej kupy, bo zacznie śmierdzieć’.

jeżeli chodzi o kable o zasilacza były wypięte (jest tam rozróżnienie na gniazda: 8pin +12Vpower connector, czerwone 6pin do pci-e, czarne periphral and flopy power connector i czarne s-ata connector). ni bardzo wiem jak mam to połączyć chodzi o te czarne w tyczki. Bo mam do podłączenia tylko jedną czerwoną i dwie czarne. Czerwone do czerwonego ale do tych czarnych nie jestem do końca pewien 6 pinowe.

Jeżeli chodzi o te cienkie kabelki to połączyłem hdd do hdd, pw od power led i res do power sw.

Oprócz tych zagwostek do resztę kabli podłączyłem tak jak były pierwotnie (chodzi frontowe usb, gznizdo zadilania karty graficznej, kabel 1394 do gniazda oznaczonego 1394 i wszystkie kabelki do zasilania wiatraków.

Kondensatory wszystkie są całe, najmocniel czyściłem zasilacz, gdyż były w nim całe kłębowiska kurzu.

No to włącz komputer resetem, skoro sobie tak podłączyłeś.

Masz instrukcję od swojej płyty głównej? Jeżeli tak, to tam powinno być dokładnie wyjaśnione co jak i gdzie podłączyć, oczywiście przyda się podstawowa znajomość angielskiego.

Czarne wtyki oznaczone s-ata podłącza się do dysków twardych i nagrywarek.

http://i.imgur.com/OXN0a1V.jpg

Tak podłączyłem bo zmyliło mnie do oznaczenie SW.

Po podmianie tego kabla komputer ożył. Wielkie dzięki za pomoc. :smiley: :smiley: :smiley: