Problemy z uruchomieniem komputera

Mam od kilku dni dziwne zjawisko tzn. nie mogę “szybko” uruchomić komputera tylko muszę próbować ok. 10 razy wciskać POWER komputera wyłacza się w różnych momentach (raz wcześniej w Biosie raz później w Biosie tak samo często wyłącza się jak jestem już w configu Biosu)…

Czy ktoś spotkał się z czymś takim ?

Może ktoś mógł by podpowiedzieć co może powodować takie zjawisko… - dodam, że jak Windows się zładuje to komputera i kilka/kilkanaście godzin chodzi bez problemu.

Konfiguracja:

Asus P5GD1

Intel Pentium 4 530, 3000 MHz

4x Kingston 512MB PC3200 (200 MHz) 2,5 CL

Sapphire Radeon X600 Pro 256MB

Hitachi Deskstar T7K250 160GB

Zasilacz Feel 350W

Wartości napięć:

      Napięcie rdzenia procesora 1.52 V

      +3.3 V 3.25 V

      +5 V 5.38 V

      +12 V 12.34 V

      +5 V podczas wstrzymania pracy 4.95 V

      Debug Info F D0 79 FF

      Debug Info T 39 56 38

      Debug Info V A8 E0 CB C8 FF CB FF (03)

Dzięki. Pozdrawiam.

Hah, zasilacz wymień… Amacrox Warrior AX450-PNF będzie dobry, nawet do dalszej rozbudowy.

potwierdzam, wymiana

bardziej niż wskazana

Ale czy to na pewno zasilacz przez 3 lata nie było problemów z nim … czy to możliwe, żeby po 3 latach zasilacz nadawał się do kosza ?

Czy taki będzie dobry - Zasilacz do obudowy ATX 500W Feel III 500 (PFC)- ??

Nie! !!

najlepiej takie:

Modecom MC -400

lub

Amacrox Warrior AX450

są w tej samej cenie co ten “500” watowy FEEL

graffix polecił Ci dobry zasilacz, Twoja propozycja jest tak samo “trafna” jak ten co masz obecnie

to się powinieneś cieszyć, że nic się nie stało przez ten czas, widocznie miałeś farta :] bo Twój zasilacz jest na czarnej liście :]

-Cichy- , Ty podajesz 400-450W a ja chciał bym ja mam już 350W wymieniać to chociaż na 500W w cenie do 200zł.

Ale ten modecom feel iii 500 nigdy takiej mocy nie osiągnie. A te co podaje to sprawdzone konstrukcje, z odpowiednimi zabezpieczeniami, i spokojnie będziesz mógł w przyszłości rozbudować kompa. Zresztą wejdź w :szukaj:

Zresztą porównaj sobie max A na poszczególnych liniach 3.3V, 5V i 12V między tym "500"W Feelem a Amacroxem AX450, bo to jest bardzo istotne.

A z drugiej strony coś mi mówi, że to nie powinien być zasilacza - bo jeśli zasilacz by wymiękał to chyba i w Windzie powinny się dziać różne rzeczy typu zwiechy, restarty, wyłączenia ??

nawet jeśli to nie jest wina zasilacza to i tak dla bezpieczeństwa komputera lepiej będzie jak go wymienisz

efazeti , niestety to dla mnie jest “niezbyt” zrozumiałe… po co wymieniać coś co działa ? Wymienił bym, żeby komputer cały czas dziwnie się zachowywał ale on tylko przy samym włączaniu ma bardzo dziwne zachowania.

Poznaj 5 ważnych powodów żeby wymienić zasilacz na lepszy

Nie rozumiem ?? 1,3,4 raczej mnie nie dotyczą

Zanim zapytasz o ZASILACZ lub jego NAPIĘCIA, sprawdź!

http://pclab.pl/forum/lofiversion/index … 42996.html

dopłać do corsaira vx 450 i ciesz sie ciszą, dużą sprawnością i bardzo długą gwarancją.