Problemy z uruchomieniem programów - brak msvctvrl.dll


(Mkoziolek) #1

Witam

Dostałem w mailu załacznik pps, był z pewnego źródła, Avast w skanowaniu niczego nie pokazał. Plik nie chciał się otworzyć i wyskoczył komunikat o błedzie PowerPointa, pikuś, i tak mi na nim nie zależało, ale okazało się, że wywalił biblioteki dll. Teraz, gdy próbuję uruchomić jakiś program dostaję komunikat np "thebat.exe - nie można znależć składnika Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono msvctvrl.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem" . Próbowałem znaleźć ten plik w sieci ale nic z tego. Komunikat wyskakuje przy wiekszości uruchamianych programów ale nie przy wszystkich, np GG działa ale Skype juz nie, IE chodzi ale Opera leży, Bat, Photoshop też tak jak i gry. Ktoś może wie jak temu zaradzić?


(Cosik Ktosik) #2

Prawdopodobnie Masz jakiegoś szkodnika. Podobny problem był omawiany tutaj:

http://xp.net.pl/forum/viewtopic.php?p= ... 11f23d8f93

PS Do szukania używaj Google.


(Mkoziolek) #3

Dzięki cosik, poszedłem tropem który podałeś i na stronie http://forums.majorgeeks.com/showthread.php?p=1032787 znalazłem takie rozwiązanie

"If you have another computer or access to one, go to Windows/System32 and find the file IMM32.dll (this is the file where the MSVCTVRL.DLL is found) and save a copy on a flash drive. Go to the infected computer and rename this same file. We renamed it to IMM32.old. Then take the clean IMM32.dll file from the uninfected computer and paste it in. All of my programs open and work normally now. "

dziwne ale zadziałało, póki co szafa gra, jak by się wysypało to odezwę sie jeszcze

Dzieki za pomoc