Problemy z ustawieniem Administratora

Witam.

Kupiłem laptop Acer z Windowse 7.

Cały proces instalacji przebiegł bez problemu lecz zamiast konta Administratora zyskałem konto zwykłego użytkownika.

O co teraz chodzi dokładniej:

Gdy chcę cokolwiek zrobić w laptopie to prosi mnie o podanie hasła administratora - wszystko ok ale nie posiadam nawet pola by takowe hasło wpisać… Absurt…

Gdy chcę zrobić dysk eRecorvery to również odmowa dostępu bo muszę mieć dostęp do admina by cokolwiek zrobić.

Problem jest w tym, że nie wiem co teraz zrobić… Nie pokazuje się pole do wpisywania hasła dla administratora, próba wylogowywania itd. nie pomaga…

Jakieś rady?

Pytanie pierwsze: Wyłączyłeś UAC (system kontroli użytkownika) ??

Pytanie drugie: czy podawałeś jakiekolwiek hasło w czasie instalacji ?? ( domyślnie nie ma żadnego hasła )

Jeśli chcesz zresetować hasło administratora posłuż się programem Ophcrack (jest dostępna wersja instalacyjna oraz live cd)

Pozdrawiam :slight_smile:

Nie wiem chociaż przypuszczam, że i tak nie uzyskam do tego dostępu…

Taaak ale to hasło wskoczyło mi jako hasło do normalnego użytkownika - gdy prosi mnie o hasło administratora to nie mam nawet pola by to hasło wpisać (opcja TAK nie jest możliwa do kliknięcia).

Nawet nie mam dostępu do admina - gdy chcę stworzyć takie konto to prosi mnie o hasło do Admina - na laptopie widnieje tylko jedno konto (aktualne).

Zrób screeny z tym komunikatem. Wydaje mi się, że to UAC żąda praw administracyjnych a prawa administratora ma zawsze użytkownik, którego konto zostało utworzone w czasie instalacji systemu. Ręcznie można stworzyć użytkownika z ograniczeniami. Wyłącz kontrolę użytkownika. Wpisz w szukaj kontrola użytkownika i wybierz Zmień ustawienia funkcji Kontrola użytkownika przesuń suwak na sam dół. Zatwierdź zmiany i uruchom ponownie laptopa.

Prosi również o hasło - ss jest taki sam gdy prosi np. o instalacje czegoś i podanie hasła gdy nie jesteś zalogowany na koncie admina.

Podaj screen:) wtedy będę wiedział z czym mamy dokładnie do czynienia :slight_smile: Jeśli nie pamiętasz hasła to tylko reset hasła pomoże :slight_smile: o czym pisałem w pierwszym poście :slight_smile:

Nie mam możliwości zrobienia ss podczas tego błędu (normalnie jest to możliwe - podczas błędu PrtScn się wyłącza).

Co do resetu hasła - żadnych efektów jak i tłumaczyłem - nie mam na laptopie konta administratora co jest dziwne bo powinienem takowe mieć na nim. Zainstalowałem Windowsa i odrazu miałem zwykłe konto - bez dostępu do administratora.

Jeżeli pojawia się komunikat to wszystko jest ok prócz okna gdzie ,niby" powinienem to hasło wpisać - po prostu nie ma samego pola na hasło a komunikat występuje.

dziwne jak to system sam utworzył konto z ograniczonymi uprawnieniami a administratora nie ma

a weź spróbuj zalogować się w trybie awaryjnym

f8 przed uruchamianiem systemu może konto admina się pojawi

powinno być bo jest standardowo tworzone przy instalacji systemu nawet o tym nie wiesz :slight_smile:

Chylę czoło za pomoc - że też sam na to nie wpadłem xD

Jeszcze raz Dziękuję za pomoc.

Ja dalej pociągnę temat gdyż jestem mniej zorientowana i nie wiem co zrobić. Przez przypadek, nawet do końca nie wiem jak mój dotychczasowy profil zmienił się na profil Gościa, jak włączam Windowsa w trybie awaryjnym jestem jako Administrator. W ustawieniach użytkowników konto Gość jest wyłączone. Nie mam pojęcia co zrobić, w moim przypadku jest dokładnie tak samo, każda operacja wymaga podania hasła, a paska do wpisania nie ma. Co mam zrobić w trybie awaryjnym by przełączyć ten mój dotychczasowy profil z powrotem na standardowego użytkownika (bo chyba takie miałam ustawienia)

Witaj. spróbuj tak:

W menu start wpisz cmd jak się pojawi lista kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz uruchom jako administrator , wyświetli się konsola i w niej dopiero wydaj polecenie

Net user administrator /active:yes (zachowaj spację i zatwierdź enterem). Wyloguj się. Przy ponownym logowaniu będzie nowe konto - Administrator ( to jest pełny admin. ) Możesz wykonać prawie każde zadanie.

Aby wyłączyć konto ( to samo polecenie, lecz z końcówką :no )

Z poziomu tego konta, w aplecie Panel sterowania > konta użytkowników - zobacz jakie są konta.

Jeżeli będzie konto użytkownika, kliknij Zmień typ konta i nadaj mu uprawnienia administratora, zatwierdź. Konto gościa będziesz mogła wyłączyć.

Potem w tym samym aplecie, kliknij Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika i ustaw jak Ci pasuje. Potem wyloguj się z konta prawdziwego administratora ( komenda wyżej ). Powodzenia

szostak123 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978