Problemy z wi-fi


(Ula23) #1

mam problem z modemem tp-link TL-WN722N.

Przez kilka miesięcy działał bez problemu. Ale ostatnio po problemach z komputerem po ponownym podłączeniu modemu nie było internetu. oraz komputer "nie widzi" urządzenia. nawet ta "zielona lampeczka" sie nie świeci.

Macie jakieś pomysły jak to naprawić??


(Pawlus1993) #2

Spróbuj skonfigurować router wchodząc ręcznie do jego ustawień (192.168.1.1) standardowo hasło i login to admin w TP Link.

Jeśli i to zawiedzie to na routerze powinien znajdować się przycisk reset, zrestartuj router w taki sposób.


(manieKMP) #3

Jeżeli problemy z komputerem zostały rozwiązane, np. poprzez przeinstalowanie systemu, to może wystarczy ponowna zainstalacja sterowników do tego modemu (pierwsze na liście, z datą 30.11.2012, są w wersji beta dla Windows 8, kolejne pod “resztę” okienek, alternatywnie możesz skorzystać z dołączonej do zestawu płyty ze sterownikami).

Jeśli ma to jakieś znaczenie, instalację sterowników wykonujesz przed podłączeniem urządzenia, z wizard’u instalatora wybierasz jakie urządzenie/sterowniki mają być “wstawione” do systemu, następnie zostaniesz poproszony(a) o podłączenie modemu i reszta już chyba z górki :wink:


(Agatonster) #4

deszcz922 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.