Problemy z Windows 8, 64bity - chyba wirus?

Hej wszystkim

Od pewnego czasu mam problemy z laptopem np.:

  • nie mogę napisac “ć” (to jest skopiowane z googli) bo za każdym razem po naciśnięciu Alt+c włącza mi się jakiś program (AMD Catalyst Control Center? ???) 

-nie mogę zmienic ustawień klawiatury (próbowałam w związku z tym “ć”, ale ikonka z ustawieniami klawiatury (na tym wyświetlającym się pasku po prawej stronie ekranu -> Windows 8. ) jest jakby nieczynna

-ekran nie reaguje na ragulacje jasności ale często gdy włączam laptop to wszystko jest strasznie jaskrawe.

 

To pewnie jakiś wirus, ale ja jestem w tym zupełnie zielona i nie wiem co mam z tym zrobic.  

Z tego co znalazłam tutaj na forum to program Dr.Web Curelt! którym właśnie skanuje laptopa i coś o jakichś logach OTL, ale nie mam pojęcia jak się za to zabrac i co to w ogóle znaczy log :confused:

W związku z moją totalną ciemnotą w temacie informatyki i komputerów bardzo proszę Was dobrzy ludzie o pomoc  :wink: tylko taką dość łopatologiczną, jak krowie na miedzy :wink:

Pozdrawiam

 

PS. Przepraszam za tak prymitywne opisanie sytuacji, niestety nie znam fachowych nazw i zwrotów :confused:

Nie jest to takie straszne: http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowiązkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/ opis jest dość łatwy. Warto jednak ten temat w skrócie otworzyć w dziale Bezpieczeństwo i tam wykonać to, co jest w podanym linku.

Jane17

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.