Problemy z Windowsem po zainstalowaniu 3DS Maxa 2012

Witam

Kilka dni temu zainstalowałem na komputerze program 3DS Max 2012. Wszystko działało, do czasu, gdy zamknąłem i uruchomiłem ponownie komputer. Niestety nie mógł się on normalnie uruchomić, więc włączył się tryb autonaprawy i “poradził” sobie z zaistniałym(i) problemami. Niestety kiedy później system uruchomił się już w normalnym trybie strasznie mulił, ponieważ system wykonywał nieustannie jakieś operacje na dysku.

Ponadto system chciał ponownie zainstalować jakieś aktualizacje, które już wcześniej - z tego co pamiętam - zostały zainstalowane. Dodatkowo IE9 natychmiastowo po(jeszcze) niepełnym otwarciu się zamykał, a programy z rodziny Microsoft Visual Studio 2010(Express) w ogóle nie chciały się uruchomić. Chciałem także spróbować odinstalować nowo zainstalowany program(3DS Max) poprzez Panel sterowania(“Programy i funkcje”), jednak nie było tego programu na liście zainstalowanych aplikacji(a przecież go zainstalowałem).

Następnie uruchomiłem sprawdzanie woluminu C:\ w poszukiwaniu błędów. W tej operacji zostały znalezione błędy, a następnie naprawione i system przestał mielić już tak dyskiem, jednak pozostałe problemy pozostały. Dlatego postanowiłem przeinstalować system(jakiś tydzień wcześniej go przeinstalowywałem, więc dużo nie traciłem).

Chciałbym mieć na swoim komputerze(laptop) zainstalowanego 3DS Maxa. Boję się jednak teraz ponownie go instalować w obawie, że po ponownej instalacji problemy znów powrócą.

Dlatego chciałem się Was zapytać, czym dokładnie mogły być spowodowane te problemy i co zrobić, aby je usunąć i móc zainstalować ten program już bez takich skutków ubocznych?

Przypuszczam, że zaistniałe problemy mogły być spowodowane tym, że system Windows który jest postawiony na tym komputerze jest w wersji Home Premium, a w wymaganiach 3DS Maxa jest system Windows w wersji Professional. Czy zupgradowanie systemu do wersji Professional powinno rozwiązać problem(y)?

Proszę Was bardzo o odpowiedź, za wszystkie z góry dziękuję. :slight_smile:

nie ma problemów z 3ds, wszystko działa jak należy.

(chociaż wersji 2012 nie sprawdzałem, ale z innymi nie było problemów).

Problemy mogły wyniknąć z tego że 3ds potrzebuje dużo dodatków, net framework 3.5, directx, ms visual c++ redist 2005 (2008, 2010?), windows installer.

Najlepiej pobrać i zainstalować je osobno.

Czyli problemy nie są na pewno związane z tym, że mój system jest w wersji Home Premium, a nie Professional? Bo w wymaganiach programu jest zaznaczone, że system musi być w wersji Professional. Ja jednak zainstalowałem ten program na systemie w wersji Home Premium, ponieważ myślałem, że to nie ma większego znaczenia, ponad to podczas instalacji nie było żadnych błędów, a później program działał prawie dobrze(przy silniku Nitro sceny się rozmazywały itp. jednak przy zmianie ustawień na DirectX3D wyglądało na to, że wszystko było w porządku).

Jednak teraz się znowu zastanawiam, czy to aby nie system jest problemem.

Czyżby pobranie i zainstalowanie tych dodatków pomogło? Jednak jak już wcześniej mówiłem miałem także zainstalowane na tym komputerze takie programy jak Microsoft Visual C++, C#, Basic, Web Developer 2010 Express, więc pewnie część tych dodatków została zainstalowana podczas ich instalacji. Więc pozostaje jak na razie system. :confused:

Mam do Was jeszcze jedno pytanie, a mianowicie chciałbym jeszcze raz spróbować zainstalować program 3DS Max 2012, boję się jednak, że wcześniejsze problemy wystąpią ponownie. Chciałbym się przed tym jakoś zabezpieczyć, tylko nie wiem, czy utworzenie punktu przywracania systemu Windows wystarczy. Czy jeśli utworzę taki punkt przywracania systemu w systemie Windows 7(64-bit) zaraz przed instalacją aplikacji to czy będę mógł za pomocą tego punktu przywrócić system(pod absolutnie wszystkimi względami) do postaci jaką miał podczas tworzenia punktu przywracania?

Bardzo Was proszę o odpowiedź i jakąś poradę. :slight_smile: